חשד: המאכערים קידמו תורים בהדסה בתמורה לכסף

המשטרה עצרה שני צעירים חרדים תושבי ירושלים וביתר עילית, בחשד כי הציעו למשפחות חולים עזרה בקידום תורים וטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם, זאת בתמורה לכסף במזומן. גם רופאים בכירים נחקרו בפרשה

בית החולים הדסה עין כרם
בית החולים הדסה עין כרם

המשטרה עצרה שני חשודים שהציעו 'שירותי רפואה פרטיים' וקידום תורים לחולים בבית חולים הדסה עין כרם תמורת תשלום כספי.

יחידת ההונאה של המשטרה עצרה שני חשודים, תושבי ירושלים וביתר עילית בשנות ה- 20 החשודים בעבירות מרמה, הונאה ואף חשד לשוחד. מעצרו של החשוד מרכזי נתנאל יעקב פרוש הוארך עד ליום ראשון 4.9.16 והחשוד השני שוחרר בתנאים מגבילים.

ראשיתה של החקירה בתלונה שהוגשה במשטרה ע"י קב"ט בית חולים בירושלים לפיה החשודים פועלים מול גורמים שונים בבית החולים במטרה לקדם עניינים רפואיים פרטיים של חולים תמורת תשלום כספי אותו גרפו לכיסם.

החשודים מוכרים ככאלו שמציעים עזרה לקיצור תורים לבדיקות וקידום עניינים רפואיים שונים וזאת תמורת תשלום כספי.  בני משפחות החולים היו פונים לאחד החשודים אשר היה פועל מול גורמים בבית החולים לקידום עניינם, ואילו החשוד השני היה נשלח מטעמו לבני המשפחה ולוקח את התשלום, אותו סיכמו מראש, שהיה מועבר במזומן במעטפה.

ממצאי החקירה וכפי שעולה עד כה החשודים פעלו בשיטה זו מזה מספר חודשים וכי היקף ההונאה עומד על סך אלפי שקלים.
כמו כן , במסגרת החקירה נבחנת מעורבותם של רופאים וגורמים רפואיים בבית החולים.

החשוד המרכזי קושר עצמו לאירועים . החקירה נמשכת. במסגרת החקירה נחקרו גם שני רופאים בכירים, ושחררו. לטענת הרופאים הם לא קידמו את התורים בתמורה לתשלום כספי, אלא כי שוכנעו בדחיפות.

במשטרה מבקשים ופונים לציבור הרחב בדרישה שכל מי שנדרש לתת כספים באופן פרטי עבור קידום תורים או טיפול רפואי לכל מאן דהו לפנות למשטרה הקרובה למקום מגוריו ולהגיש על כך תלונה.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה מורכבת של חשודים אשר ניצלו את סערת הרגשות ומצבם הרגיש של חולים ובני משפחות חולים וביצעו מעשי הונאה ומרמה תמורת בצע כסף. המשטרה תפעל למצות את החקירה ולאסוף ראיות מוצקות כנגד כל מי שמעורב בפרשה

השארת תגובה