מאגר שאילתות חברי הכנסת נפתח לציבור

מעתה ניתן לצפות באתר הכנסת בשאילתות שהגישו חברי הכנסת, בסטטוס שלהן ובתשובות שניתנו להן ■ יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: בשם עיקרון שקיפות הכנסת, אני מבטיח שעוד נמשיך ונקדם נושאים פרלמנטריים נוספים על מנת שיוצגו לציבור באופן שקוף, נוח וידידותי

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. צילום: הכנסת
יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מהלך נוסף להגברת שקיפות המידע בכנסת: אתר הכנסת השיק היום דף המאפשר לצפות בשאילתות שמגישים חברי הכנסת לשרי הממשלה. המאגר מכיל את השאילתות שהוגשו בכנסת ה-19 ויתעדכן מעתה באופן שוטף. האתר מאפשר לקרוא גם את התשובה שניתנה לח"כ השואל במהלך ישיבת המליאה.

המאגר החדש מכיל את השאילתות הרגילות והשאילתות הדחופות ומכיל בתוכו גם אפשרות לחיפוש שאילתות לפי חבר הכנסת השואל, סטטוס השאילתה, תאריך ועל פי נושא. ניתן לקרוא גם את התשובה שניתנה על ידי השר הנשאל.

השאילתה היא עוד אחד מהכלים הפרלמנטרים שבה יכול להשתמש חבר כנסת המבקש לקבל מידע מהממשלה וגם לפקח על פעילותה. ישנם שלושה סוגי שאילתות: שאילתה רגילה, שאילתה דחופה ושאילתה ישירה. השר הנשאל רשאי לסרב להשיב על שאילתה אם לדעתו התשובה עלולה לפגוע בביטחון המדינה, ביחסי החוץ שלה או בעניין כלכלי חיוני שלה, או לצורך הגנה על פרטיותו של אדם או על זכות או על חיסיון שבדין (עוד על שאילתות).

מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורביץ אמרה כי זהו צעד נוסף במסגרת  מדיניות יושב-ראש הכנסת לחיזוק הקשר בין הציבור לעבודת הכנסת וכי מדובר בכלי עבודה משמעותי, למי שמבקש ללמוד את הפעילות בכנסת בתחום השאילתות. "יש חשיבות רבה לפתח כל העת את השקיפות המלאה לפעילות הפרלמנטרית באתר הכנסת. אני שמחה על שהצלחנו להביא גם את נושא השאילתות לכלל שקיפות".

כדי להגיע למאגר השאילתות ניתן ללחוץ כאן

על מנת להתמצא במאגר השאילתות ביתר קלות, יש לשים לב שסדר הופעת השאילתות אינו על פי התאריך אלא על פי מספרה של השאילתה. כמו כן, קיים מספור נפרד לשאילתות רגילות ודחופות..

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין ברך על עליית מאגר השאילתות באתר: "אני מברך את כל העוסקים במלאכה ומודה בשם הכנסת על השלמת מהלך נוסף באתר הכנסת. בשם העיקרון החשוב בעיני של שקיפות הכנסת, אני מבטיח שעוד נמשיך ונקדם נושאים פרלמנטריים נוספים על מנת שיוצגו באופן שקוף, נוח וידידותי לכלל הציבור".

השארת תגובה