בגלל כיפה: קצינים במשטרה זועמים על הקמפיין

קצינים במשטרה זועמים על קמפיין הקורא לגיוס למשטרה בגלל כיפה המופיעה על ראשו של השוטר במודעה • קצין בכיר: "הסיבה של הצגת שוטר עם כיפה היא למצוא חן בעיניי המפכ"ל רוני אלשיך חובש הכיפה" • משטרת ישראל: "טענות הזויות, מנותקות ומשוללות"

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך
מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך

מודעה שפרסמה המשטרה לעידוד גיוס לשירותיה, מעוררת ביקורת קשה במשטרת ישראל ומחוצה לו בשל הפרט המפתיע על ראשו של הדוגמן בכרזה – הכיפה, שמחליפה את הכובע המסורתי בקמפיין שהוכן בחטיבת הדוברות וההסברה בפיקודו של תנ"צ ירון גת – כך לפי דיווח של העיתונאי אבי אשכנזי באתר וואלה.

אחד מהקצינים שמתנגד למודעה הגיב:  "אנחנו ארגון שמשרת את כלל אוכלוסיית מדינת ישראל – יהודים ולא יהודיים, דתיים וחילוניים. לנסות להפוך את הארגון לדתי זו שערורייה. כל הסיבה של הצגת שוטר עם כיפה היא למצוא חן בעיניי המפכ"ל רוני אלשיך, שהוא בעצמו איש דתי חובש כיפה. אנחנו ארגון שפועל בשבתות ובחגים, ואחוז הדתיים המשרתים בו הוא נמוך. למשטרה יש כובע שהוא חלק מהמדים, ונכון היה ששוטר שמייצג את המשטרה יחבוש אותו". קצין בכיר אחר רטן:  "מה ההיגיון להציב תמונה של שוטר עם כיפה?", טען

מי שעוד הגיב למודעה, הוא הסמפכ"ל לשעבר, ניצב בדימוס שחר אילון: "בכל התפקידים שלי כראש אגף התנועה, כמפקד מחוז וכסמפכ"ל הקפדתי על נושא הכובע. כיפה לא יכולה לייצג את שוטרי ישראל, רק הכובע". אילון מסביר שזהו אמצעי זיהוי עולמי: "כובע משטרה מייצג את השוטר בכל מדינה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לאתר וואלה: כי "בקמפיין הגיוס ניתן דגש מיוחד על נושא הרב-תרבותיות בחברה. הקמפיין, שהושק לאחרונה, כולל: סרטונים, כרזות ופרסומים מגוונים, ומיועד לכלל האוכלוסיות המתגוררות בישראל, כשאף לראשונה ניתן בו דגש גם על גיוס מתוך החברה הערבית.

"מדובר בטענות הזויות, מנותקות ומשוללות כל יסוד. תכני הקמפיין נבדקו ואושרו על ידי כלל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים במשטרה. כל ניסיון לצבוע את הקמפיין בגוונים פסולים אחרים, אינו ראוי וחוטא לאמת. מעבר לעובדה שאין שחר ל'עובדות לכאורה' המתייחסות לביקורת של קצינים, אנו מציעים לציבור לצפות בסרטונים של הקמפיין ולשפוט האם הפניה ראויה להתייחסות כלשהי".

השארת תגובה