דרשו את פיטורי מנכ"ל הרכבת שעוזב בסוף החודש

ראשי המפלגות החרדיות, דרעי, ליצמן וגפני נפגשו היום עם רה"מ נתניהו ומחו על חילולי השבת בעבודות הרכבת. הם תקפו את השר כץ "שהתנהל בחוסר תום לב" ודרשו גם לפטר את מנכ"ל הרכבת שממילא עוזב בסוף החודש. נתניהו הבהיר: "שמירת השבת חשובה לי". הוחלט על הקמת ועדה

גפני דרעי וליצמן. צילום: הכנסת, יעקב כהן
גפני דרעי וליצמן. צילום: הכנסת, יעקב כהן

המלחמה על השבת: ראשי המפלגות החרדיות השרים דרעי וליצמן וח"כ גפני, נועדו היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא חילול השבת בעבודות הרכבת, תוך שהם תוקפים את שר התחבורה ישראל כץ.

בהודעה משותפת שהוציאו לאחר הפגישה נאמר כי "בדבריהם הביעו מורת רוח רבה מהתנהלות שר התחבורה ישראל כץ שנעשתה שלא בתום לב במשך התקופה האחרונה, בשיאה נגרם חילול שבת המוני בפרהסיה, תוך שימוש בהגדרה "פיקוח נפש" שלא כדין, במקביל הודעות תקשורת וצילומים שונים שנעשו בשבת וכן מופע תקשורתי מיותר והתבטאויות מיותרות שלא הוסיפו כבוד לשבת קודשנו.

עוד נמסר כי "ראשי המפלגות הודיעו לראש הממשלה כי קדושת השבת מהווה יסוד ערכי במדינה יהודית וכי מדובר בנושא שנשמר במהלך כל השנים בכל ממשלות ישראל, בהתאם לסטטוס קוו ולסיכומים אליהם הגיעו עם הנציגות החרדית.

"הנציגים הבהירו כי הם רואים בחומרה התנהלות מנכ"ל רכבת ישראל ורואים בו אחראי ישיר לפגיעה בכבוד השבת, וכי ראוי שלא יישא בתפקידו יותר. בפגישה הובהר כי מנכ"ל הרכבת עוזב את תפקידו בחודש הקרוב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בפגישה כי אין כל כוונה לפגוע בשבת קודש וכי הוא רואה עצמו מחוייב לסיכומים בעניין זה. "שמירת השבת חשובה לי מאד. זהו יום המנוחה הלאומי ואני לא מוכן שיאמרו עליי שאני פוגע בשבת", אמר ראש הממשלה נתניהו.

ראשי המפלגות דרשו  לוודא שהעבודות בשבת לא תתקיימנה יותר וכי הסיכומים אליהם הגיעו בנושא יישמרו במלואם. בפגישה סוכם על הקמת הוועדה שתחליט בנושא שמירת השבת, בה חברים: מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד התחבורה, מנכ"ל משרד הכלכלה, נציגי ראשי המפלגות החרדיות, נציג שר החינוך ונציג הרבנות הראשית. הועדה תתכנס בקרוב ותודיע על החלטותיה ודרכי פעילותה בנושא.

השארת תגובה