כץ: "נתניהו ואנשיו ידעו ואישרו את העבודות בשבת"

שר התחבורה ישראל כץ התראיין הערב לחדשות 2 וטען "ראש הממשלה ואנשיו אישרו שנים עשר מתוך שש עשר הפרויקטים הללו, והעבודות הללו יצאו לדרך" • "אם הח"כים החרדים רוצים להיכנס לעובי הקורה, שיידעו שבסופי שבוע גם נתב"ג עובד".

נתניהו-וישראל-כץ-צילום-חיים-צח-לעמ
נתניהו-וישראל-כץ-צילום-חיים-צח-לעמ

העבודות ברכבת ישראל בשבת: שר התחבורה ישראל כץ התראיין הערב (ראשון) לחדשות 2 ותקף את התנהלות חברי הכנסת החרדים.

"לא שיקרתי ולא רימתי. כניסתי את חברי הכנסת החרדים כדי להציג להם את הדברים ואת חוק שעות העבודה ומנוחה שמתיר עבודות בשבת במקרים מסוימים", פתח כץ את הראיון.  "מי שרוצה למנף את זה לשיקולים פוליטיים עושה טעות", הוסיף שר התחבורה. "אם הח"כים החרדים רוצים להיכנס לעובי הקורה, אז שיידעו שבסופי שבוע מתבצעות פה עבודות בתחומי החשמל, המים, התשתיות. גם נתב"ג עובד".

על הטענה, כי ראש הממשלה לכאורה לא ידע על העבודות. "ראש הממשלה ואנשיו אישרו שנים עשר מתוך שש עשר הפרויקטים הללו, והעבודות הללו יצאו לדרך. כך שכל אחד שאומר שהוא ידע או לא ידע, לא יכול להתחמק מההודעה שיצאה על פיה הייתה הסכמה עם החרדים".

כץ טען כי המשבר סביב השבת לא נוגע למשבר הפוליטי בינו לראש הממשלה, "מדובר בעניין ממלכתי ובנושא רציני של קידום תשתיות מאוד חשובות. משטרת ישראל אמרה חד משמעית שאסור לבצע את העבודות באמצע השבוע כי ישנה סכנה לחיי אדם. ברגע שאני, כשר, מקבל מידע כזה – אני מגבה את הדרג המקצועי. לחצו עליי להורות על ביטול העבודות, בעיקר החרדים".

בתוך כך, הדרישה לפטר את שר התחבורה ישראל כץ, ככל הנראה, ירדה מהפרק. בראיון לקול חי אמר יו"ר ש"ס אריה דרעי: "ביום חמישי נודע לנו על היקף העבודות, והייתי בהלם. מיד קיימנו שיחה, ליצמן גפני ואנוכי, ושוחחנו גם עם שר התחבורה, שיחה שאם נסכם אותה בשורה אחת, הוא ניסה להסביר שהוא לא אשם, יש לו הנחיה מהיועץ המשפטי לא להתערב, רק ביבי יכול, הוא לחץ ללכת לביבי".

דרעי טען כי לא הייתה כלל דרישה לפטר את שר התחבורה: "אני אומר לך באחריות: לא הייתה שום דרישה לפטר ולא מחשבה, לפי דעתי זה עוד ספין של מישהו להיבנות על זה. אנחנו נדרוש שהדברים האלו יפסקו. ניפגש עם ראשי הקואליציה, ונעשה סדר. אנחנו לא מסכימים שיפתיעו אותנו, כל החברות הממשלתיות יקבלו נוהל, יהיו חייבים לדווח מראש כל עבודה ועבודה. כבר השבוע תעקוב עבודות צריכות במודיעין – יעשו באמצע השבוע".

 

על השאלה האם יאיימו בפרישה בקואליציה ענה דרעי, "אדם שיש לו בעיות בתוך הבית לא מאיים לעזוב את הבית. זו הקואליציה שלנו, כולם רוצים אותה. אנחנו אומרים שלא נוכל לשאת באחריות על ממשלה מחללת שבת. אנחנו נדאג שזה לא יקרה., אנחנו גם זוכרים את החורבן של הממשלה שהייתה. אנחנו לא באים בנקמות אישיות. כל בכיר בליכוד יודע כי לליכוד אין סיכוי להקים ממשלה בלי חרדים – מי שרוצה, שיקח בחשבון".

השארת תגובה