גליק: לאפשר חילולי שבת "במערכות שזקוקים להם"

על רקע סערת חילולי השבת בעבודות הרכבת, ח"כ יהודה גליק מביע שוב את דעותיו בניגוד לדרך התורה והמסורה. בפוסט שפרסם קורא גליק "לחשיבה על מערכות תשתיות אשר המדינה זקוקה להם וביצוען בשבת לא תפגע בקדושת השבת"

יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פוער פיו שוב: ח"כ יהודה גליק, המתהדר בכיפה וזקן, שוב מביע עמדות המנוגדות לדרך התורה והמסורת היהודית, וקורא לאפשר עבודות בשבת.

בפוסט מתריס שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב גליק: "תורתנו תורת חיים לא דת של רשימת חוקים של אסור אסור אסור. פיקוח נפש שדוחה שבת אינה פשרה אלא זהו חלק מתורת החיים. תורתנו תורה רחבה ואינה מתמקדת רק באדם הפרטי וביחסו לזולתו אלא כר נרחב יש בה להנהגת מדינה.

לדבריו, "חברת חשמל, צה"ל, מערכת הבריאות הפועלים בשבת אינם חילול שבת הכרחי, אלא הן הן שמירת השבת וקיום מצות וחי בהם. האם אין מקום לחשיבה גם על מערכות תשתיות נוספות אשר המדינה זקוקה להם וביצוען בשבת לא תפגע בקדושת השבת, אלא תוסיף קדושת החיים העם והמדינה", כך לדעתו.

גליק מוסיף וכותב: "הגיע הזמן לכתוב שולחן ערוך לעולם המודרני ובו דבר התורה להלכות מדינה וצרכי ציבור ושהמנהיגות המייצגת לכאורה את יהדות התורה תרים קולה גם בדיני בין אדם לחברו, בדיני עבודה, התנהלות מוסרית, דיני מעקה ומניעת תאונות דרכים"

תגובה אחת
  1. ראיתי אותו ב "מצב האומה" ,כאתאיסט(חוזר בשאלה),היתה לי דיעה מאוד שלילית כלפיו לפני התוכנית.
    אני עדיין לא מבין ואף מתעב,את הפיטש שלו לבית מקדש שלישי, ואני חושב שהפרובוקציות שלו ושל חבריו בעניין הר הבית מזיקים ביותר.-יחד עים זאת,בניגוד למרבית האורטודוקסים ,גיליתי אדם עים רמת מוסר גבוהה-עד כדי כך,שהוא מוכן לתת זכות הצבעה לפלשתינאים במסגרת מדינה אחת(אמנם הוא אמר שזו תהייה מדינה יהודית,אך ברור גם לו שזה כבר לא יהיה בשליטתנו)-הוא אמנם דיי נאיבי,אך כל הגישה שלו אינה לוחמנית ושלא כמו ראש ממשלתנו אינו מבין רק כח.
    אני מוכרח להודות,ש בכללית,הופתעתי ממנו לטובה וגם כאן הוא מוכיח פתיחות ושם בראש מעייניו נושאים כמו מעקות ומלחמה בתאונות הדרכים
    אני אמנם לא חובב דתות בלשון המעטה,אך אם כבר דתי,אז הוא המודל המועדף בעיניי

השארת תגובה