בטלפון האדום: השיחות בין הרצוג לנתניהו ממשיכות

לפי דיווח של העיתונאי אמנון אברומביץ בחדשות 2 השיחותבין יו"ר האופוזיציה לראש הממשלה על כניסת המחנ"צ לקואליציה נמשכות • לפי הדיווח, עיקר המחלוקת בין השניים הוא הנושא המדיני ולא התיקים שינתנו למפלגתו

הרצוג ונתניהו
הרצוג ונתניהו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

למרות ההכחשות: אחרי הכחשות מצידו של חבר הכנסת יצחק הרצוג לפגישה בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, חושף אמש העיתונאי אמנון אברומביץ בחדשות 2, התקשורת בין השניים ממשיכה גם בטלפון האדום המסווג, בו לא נהוג לעשות שיחות פוליטיות.

לדברי אברומביץ, עיקר המחלוקת בין השניים הוא הנושא המדיני. "הרצוג הבהיר בשיחות כי נושא התיקים שיינתנו למפלגתו אינם עיקר המחלוקת. כל המשא ומתן לאחדות עוסק בנושא המדיני ומתנהל בקודים בין השניים: כשכונס הקבינט לדבר על בניה בשטחי C, הרצוג ידע; כשנתניהו היה בארה"ב ואמר שהוא לא פוסל צעדים חד צדדים, הרצוג ידע על זה אבל בנט – כלשונו – 'ירה לו כדור בין העיניים'", נטען בדיווח.

"לאחר השיחות שהוכחשו, ניתן לומר כי כל המחלוקת היא על הנכונות של נתניהו לומר בפומבי את מה שהשניים אומרים בשיחות ביניהם", סיכם אברומביץ את נקודת המחלוקת.

כזכור, בשבוע שעבר דווח בחדשות 2 כי ראש הממשלה וראש האופוזיציה נפגשו על מנת לקדם את המגעים על כניסת המחנ"צ לקואליציה. לפי הדיווח נטען שהרצוג הגיע לביתו של חברו ושכנו של נתניהו לאון אדרי בקיסריה, שם נפגשו השניים ושוחחו. הרצוג מיהר מצידו להכחיש ולטעון שבאותה עת פגש חברים ששבו מלונדון. עם זאת, אדרי עצמו לא הכחיש פגישה שכזו, אך סירב לאשרה.

בעקבות הדיווח, ועל אף הכחשות הרצוג, דרשו כמה מאותה חברי מפלגת העבודה כי וועידת המפלגה תתכנס ותכריע על אי קיום משא ומתן עם נתניהו.

2 תגובות
  1. נתניהו יעשה הכל להישרדותו הפוליטית, יבטיח, ידבר וילהטט בקסמי מילים ויפי לשונו. האיש הזה כל כך לא אמין, שאסור ליפול ברשתו.
    אדם חכם שנכווה ממנו פעם אחת, חייב להישמר ממנו כמו מאש, דהיינו, עם הלז לא עושים עסקים.

  2. אברומוביץ' בעד משא ומתן עם אבו מאזן אבל לא עם ביבי

השארת תגובה