ליברמן: "לא נאפשר לחמאס להתחמש"

שר הביטחון התייחס הבוקר לתקיפות חייל האוויר בצפון הרצועה בעקבות ירי הרקטה, "אי אפשר לצפות שמדינת ישראל תאפשר להם להתחמש, לשדוד כסף מתושבי עזה" • על החינוך בצה"ל, "צה"ל חייב להישאר צבא העם, וגיוס לכולם זה הבסיס לצבא העם"

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן

הירי לשדרות: שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (שלישי) לתקיפה של חייל האוויר ברצועת עזה לפני יומיים, בעקבות שיגור ירי הרקטה מצפון הרצועה לשדרות. "אי אפשר לצפות שמדינת ישראל תאפשר להם להתחמש, לשדוד כסף מתושבי עזה. הם גובים מסים ולא בונים מזה בניינים אלא מנהרות", הצהיר ליברמן.

שר הביטחון הוסיף: "אתם מכירים את דעותיי ולא צריך להוסיף דבר חדש, מה שצריך להבין הוא שהגישה שלי היא שיקום תמורת פירוז. זו הנוסחה. הם יודעים שאם יהיה משבר ישראל תפתור להם את הבעיה, האו"ם יפתור, האיחוד האירופי. הם לא מעוניינים לפתור את המשבר אלא לבנות את הכוח".

במהלך דבריו התייחס השר לחינוך חייל צה"ל והצהיר, "אף אחד לא ביטל את ההנחיה להיות כור היתוך. שום רב-תרבותיות. ראינו את התוצאות של רב-תרבותיות בבלגיה".

"התנאי לקיומו של העם היהודי ומדינת ישראל הוא צבא העם. לא ניתן יד לשום מגמות כמו רב-תרבותיות וצבא מקצועי. צה"ל חייב להישאר בקונצנזוס המקסימלי. היו ויכוחים על הגישה שלי, והתפישה שלי, והתפלאתי לראות שצה"ל עוסק בדברים ששנויים במחלוקת. אני מדבר על המסתננים. קודם כל הם הגיעו פה שלא על-פי חוק, והזה הנושא הכי שנוי במחלוקת בחברה הישראלית ולא ייתכן שזה מה שצה"ל מתעסק בו. צה"ל חייב להישאר צבא העם, וגיוס לכולם זה הבסיס לצבא העם".

בתוך כך, הבוקר צוטט בעיתון מעריב גורם בכיר צבאי שהצהיר, "המדיניות החדשה גובשה בהנחיית הרמטכ"ל גדי איזנקוט ובאישור ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון הקודם, משה יעלון".

על ייחוס המדיניות החדשה לליברמן אמר הגורם, "מדובר בפרשנות מוטעית. במקרה הרקטה הזו נפלה במשמרת של ליברמן, אבל גם אם יעלון היה מוסיף לכהן כשר ביטחון – התגובה היתה אותה תגובה".

השארת תגובה