ראש מועצת שומרון: "הכניסה לקבר יוסף חוסר אחריות"

ראש המעוצה האזורית שומרון, יוסי דגן, התייחס לכניסה הלילית של חסידים מ'שובו בנים' לקבר יוסף בשכם • "אני קורא ואומר בבירור שלא להסתכן שלא לצורך ולא לסכן את חיילינו"

יוסי דגן בקבר יוסף. צילום: מאיר ברכיה
יוסי דגן בקבר יוסף. צילום: מאיר ברכיה

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, התייחס הבוקר (שלישי) לאירועי הלילה, בו חדרו כ-60 מתפללים מקהילת 'שובו בנים' לשכם על מנת להתפלל על קבר יוסף. המתפללים הותקפו על ידי פורעים פלסטינים וחולצו לבסוף על ידי כוח צה"ל. לדבריו, הכניסה לקבר יוסף ללא תיאום עם הגורמים הביטחוניים היא חוסר אחריות שמסכן את חיילי צה"ל.

"קבר יוסף הוא משאת נפשם של רבים, עיני עם ישראל נשואות אליו. רבים רוצים להתפלל שם. אני קורא ואומר בצורה ברורה לכל מי שרוצה להתפלל בקבר יוסף, לא להתגנב בלילה בהסתננות יחידים אל מול המחבלים במדים המכונים משום מה שוטרים פלסטינים. כבר ראינו מה זה יכול לגרום אצל יוסף לבנת הי"ד. אני קורא ואומר בבירור שלא להסתכן שלא לצורך ולא לסכן את חיילינו", אמר דגן.

לדבריו: "יש להצטרף לכניסות המסודרות שמקיימת המועצה האזורית שומרון ומנהלת קבר יוסף, במסגרתן מגיעים אלפי בני אדם למקום מדי חודש בתיאום עם צה"ל. כניסה ללא תיאום היא חסרת אחריות וגורמת לסיכון מיותר הן למבקרים בקבר והן לכוחות הביטחון וצה״ל".

בסוף דבריו הצהיר ראש המועצה כי "אנו מצפים לחזור לקבר יוסף בצורה מלאה ולהרים שם מחדש את ישיבת עוד יוסף חי, דבר שאפילו בהסכמי אוסלו הארורים נקבע שיתקיים, וקוראים לכך בכל מקום, לא מתוך כניסות ליליות מסוכנות".

השארת תגובה