'שובו בנים' נכנסו לשכם ללא אישורים, הותקפו וחולצו

כוח צה"ל חילץ הלילה עשרות חסידי 'שוב בנים' שנכנסו לשכם ללא אישורים להתפלל על קבר יוסף הצדיק • החסידים הותקפו באבנים על ידי פלסטינים ושבעה מתוכם נפצעו באורח קל מאוד • משטרת ישראל: "אנו רואים את האירוע הלילה בחומרה רבה"

שכם
שכם

חוסר אחריות: כ-60 חסידי ברסלב מקהילת 'שובו בנים' חדרו הלילה (שלישי) לשכם ללא אישורים ביטחוניים כדי להתפלל על קבר יוסף הצדיק להצלחת רבם, הרב אלעזר ברלנד במשפטו.

החסידים הסתתנו לשכם בתוך אוטובוס בעל לוחית רישוי פלסטינית, אך האוטובוס זוהה על ידי פלסטינים והותקף באבנים, בנסים נפצעו רק שבעה חסידים באורח קל מאוד, כשנער בן 17 נזקק לטיפול רפואי ופונה לבית החולים שניידר בפתח תקווה.

בעקבות התקיפה החסידים התנהלו רגלית ברחובות שכם המסכנים וכוח צה"ל הוזמן לחלצם. הכוח צה"ל חילץ את החסידים לפנות בוקר. צה"ל העביר את העצורים לידי המשטרה ומתוכם עכבה המשטרה לחקירה כ-32 חסידים.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים את האירוע הלילה בחומרה רבה, כניסות לא מתואמות ולא תחת אבטחה מסוכנות גם לנכנסים וגם לכוחות הביטחון שנכנסים לחלץ. כניסה לשטח A שלא ברשות הינה עבירה פלילית".

דובר צה"ל מסר כי כוחות רבים מהמרחב נכנסו על מנת לחלצם והם הועברו לטיפול משטרתי. "צה"ל מדגיש כי כניסת אזרחים ישראלים לשטחי A מסוכנת ומהווה עבירה על החוק".

תלמידי 'שובו בנים' ידועים כמי שמתפללים רבות בקבר יוסף הצדיק, לא תמיד באישורים המתאימים. בעבר בכניסה של החסידים לשכם נרצח תלמיד הישיבה בן יוסף ליבנת הי"ד מפיגוע ירי, אחרי ששוטרים פלסטינים פתחו לעברו באש, בפיגוע נפצעו חמישה חסידים.

 

תגובה אחת
  1. הכניסה לקבר יוסף הלילה היתה כמחאה על מעצרו של הצדיק הרב אליעזר ברלנד שליט"א !!!

השארת תגובה