הוכרז סכסוך עבודה ביו-בנק

ההסתדרות הכריזה הערב (ב') על סכסוך עבודה ב- U-Bank ■ ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, מנחם מליק: " אני קורא להנהלה להפסיק לנקוט בצעדים חד-צדדיים, להפגין אחריות כלפי העובדים ולפעול לגיבוש ההסכם הקיבוצי"

סניף יובנק ברמת השרון. צילום: דוד שי אילוסטרציה
סניף יובנק ברמת השרון. צילום: דוד שי אילוסטרציה

הערב (ב') הודיעה ההסתדרות למנכ"ל יו-בנק, אבי שטרנשוס, על הכרזת סכסוך עבודה בחברה. הסכסוך נוגע לעניינם של כ-250 עובדי יו-בנק.

העילה המרכזית לסכסוך נעוצה בהתנהלותו החד-צדדית של המעסיק שפועל לביצוע התייעלות ואיחוד פונקציות עם חברת האם ומסרב לחתום על הסכם קיבוצי בנוגע להשלכות מהלכי ההתייעלות על העובדים. בנוסף, הסכסוך נוגע גם להודעת הבנק על סגירת סניף ראשון לציון, באורח חד צדדי וללא קיום  דיון מקדים עם נציגות העובדים.

משמעות ההכרזה על סכסוך העבודה הינה כי בתוך שבועיים מהיום, יוכלו עובדי יו-בנק לנקוט בעיצומים ולהחריף את צעדיהם הארגוניים.

ראש חטיבת עובדי הבנקים, האשראי וחברות הביטוח בהסתדרות, עו"ד מנחם מליק, אמר הערב: "לצערי, מאז התארגנות העובדים, ההנהלה מתקשה להפנים את עובדת קיומו של ועד העובדים בבנק. החברה מתנהלת באופן שאינו מקובל ביחסי עבודה קיבוציים ומעמיקה את משבר האמון עם העובדים. הוועד צריך להיות שותף מלא למהלכים ולהחלטות שיש להם השפעה על ציבור העובדים. אני קורא להנהלה להפסיק לנקוט בצעדים חד-צדדיים, להפגין אחריות כלפי העובדים ולפעול לגיבוש הסכם קיבוצי הוגן עבור כל הצדדים המעורבים".

השארת תגובה