"הדלת נסגרה, אתנגד לשבת בממשלת נתניהו"

מזכ"ל העבודה ח"כ חיליק בר בראיון ל'כל הזמן': "הרצג נפגש עם חברים שבאו מלונדון, מאמין לו שלא נפגש עם נתניהו" • "מציע לכולם להתאחד סביב היו"ר של המפלגה" • "אתנגד לשבת בממשלת נתניהו" • צפו בראיון המלא

על רקע השמועות כי יו"ר העבודה והאופוזיציה, יצחק בוז'י הרצוג, נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על מנת לבחון כניסה לממשלת אחדות, ראיינו ב'כל הזמן' את מזכ"ל העבודה, חבר הכנסת חיליק בר.

אתמול שוב שמועות על כך שהרצוג נפגש עם נתניהו על משא ומתן על כניסה לממשלה. בפעם שעברה הוא גם הכחיש ובסוף התברר שהיו פגישות, הפעם אתה גם מאמין לו?

"בפעם הקודמת יאמר לזכותו הוא גם הודה שזה לא הייתה התנהלות נכונה. הפרק הזה מאחורנו, התרגיל שנעשה לו עם לברמן לימד אותו שיעור והדלת נסגרה. אני מאמין שלא הייתה פגישה. התקשרתי אליו והוא אמר לי שלא הייתה פגישה בינו לבין נתניהו למרות שהוא היה בקיסריה. זה היה ביקור פרטי עם חברים שבאו מלונדון.  לכן אני מציע לכל השמועות והספקולציות להסתיים ולהבין שאנחנו כאן כדי להחליף את ממשלת נתניהו ולהוות אופוזיציה ולא כדי להשתרך".

בסקר שנעשה בערוץ הכנסת 87 אחוז מהציבור לא מאמין להכחשה של הרצוג, זה עושה נזק למפלגה שלך?

"זה עושה נזק למפלגה שלנו, וזה עושה נזק בתוך המפלגה שאנשים לא מאמינים להרצוג. אני לא רואה את זה קורה באף מפלגה אחרת אל מול היושב ראש שלה, ואני מציע לכולנו להתאחד אל מול היריבים הפוליטיים מבחוץ, להשאיר את החשבונאות בצד ולעשות את מה שאנחנו פה בשביל לעשות – להחליף את הממשלה הכושלת שיש לנו".

•  אתה אומר שיש בעיות מבית, חברת הכנסת סתיו שפיר אומרת שההכחשה הכי טובה זאת הובלת האופוזיציה. במילים אחרות, צריך יושב ראש אופוזיציה שיעבוד יותר, בפרט מול יריב פוליטי חזק תקשורתי, חבר הכנסת יאיר לפיד. אתה חושב שהרצוג עושה את העבודה שלו כיו"ר האופוזיציה?

"אני מסכים, ואמרתי כבר, "הכחשה הכי טובה זה להיות אופוזיציה לוחמת". להפסיק עם הספקולציות על כניסה לממשלת אחדות, כי לא תהיה ממשלת אחדות. פשוט לעשות את מה שאנחנו אמורים לעשות, ובשל כך גם נבחרנו – להיות אופוזיציה לוחמת. לכן כולנו צריכים להתאחד למען המטרה הזו ושום מטרה אחרת לא רלוונטית בכלל".

לסיום, מחר מגיע הרצוג ואומר שזו הזדמנות טובה להיכנס לקואליציה אתה איתו או נשאר באופוזיציה?

"אני מאמין שזו תהיה טעות, וכולנו צריכים להיאבק בשביל לא להיכנס לממשלה. מקווה שהיום הזה לא יגיע ושהרצוג לא יכנס לממשלה. אני גם מאמין שזה לא יקרה. אמרתי את זה כבר קודם ודעתי ידועה, 'אני נגד כניסה לממשלה'. אני חושב שישיבה בממשלת ימין קיצונית היא טעות. זה לא באידאולוגיה שלנו ולא בקווי היסוד שלנו, ולכן לא צריך לשבת בממשלת נתניהו ואני אתנגד".

השארת תגובה