הירי: שעת מבחן לתפקודו של שר הביטחון החדש

במערכת הפוליטית מיהרו להגיב לירי: ח"כ עמר בר לב, "שעת מבחן לתפקודו של שר הביטחון החדש" • ח"כ עמיר פרץ, "יש לנקוט בפעולות כמענה מבצעי ולא כמענה פוליטי" • השר אורי אריאל, "מאמין ומקווה ששר הביטחון אביגדור ליברמן ינחה כפי שהבטיח בעבר"

ח"כ אביגדור ליברמן
ח"כ אביגדור ליברמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שעת המבחן של שר הביטחון אביגדור ליברמן: בשעות הצהריים (ראשון) נחתה רקטה בעיר שדרות. הרקטה נחתה בין שני בניינים ובחסדי שמים לא דווח על נפגעים.

במערכת הפוליטית מיהרו להגיב, בעיקר חברי כנסת מהאופוזיציה. כך למשל, חבר הכנסת חיים ילין (יש עתיד) אמר אחרי הירי: "אסור לאפשר את המשך הירי לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה, חייבים להכות בטרור ביד קשה ולעצור את כל פעולות שיקום הרצועה עד לפירוז מלא"

ילין תושב עוטף עזה הבהיר, " 16 שנים שתושבי עוטף עזה סובלים מירי ללא הפסקה, וראש הממשלה עסוק בלנהל את המשך המצב הקיים. אני מזכיר לממשלת ישראל שטרם מצאה כסף לביטחון תושבי הקו הקדמי, להכניס לתקציב 17-18 את המכשול ולהמשיך בסיוע פיתוח הנגב המערבי ולא פיתוח עזה".

חבר הכנסת עמיר פרץ (המחנה הציוני), תושב העיר שדרות, הגיב גם הוא לנפילת הרקטה. "אין לי כל כוונה לאתגר את שר הביטחון ואסור שפעולות צבאיות יהיו חלק מאג׳נדה פוליטית או אישית", הבהיר בתחילת דבריו שר הביטחון לשעבר, והמשיך: "לכן יש לנקוט בפעולות כמענה מבצעי ולא כמענה פוליטי ולמרות ההתגרות הבלתי נסבלת יש לנהוג בשום שכל, כדי שלא ניגרר לסיחרור בלתי מתוכנן, להגיב בעוצמה הנדרשת אך לשמור על מרחב מדיני כהשלמה לפעולה הצבאית אם תידרש. תושבי שדרות ועוטף עזה הם הגיבורים הממשיכים לקיים את השגרה למרות כל הקשיים זכאים לחיזוק המערכות החברתיות והכלכליות כדי לשמור על החוסן הלאומי".

"זוהי שעת מבחן לתפקודו של שר הביטחון החדש, תקופת החפיפה תמה וצריך לקבל החלטות הרות גורל", אמר חבר הכנסת עמר בר לב (המחנה הציוני). לדבריו, "אם יבחר השר בביטחון, הוא יקבל לגיטימציה מימין ומשמאל. תושבי עוטף עזה ושדרות מאסו בתדרוכים לכתבים, על שר הביטחון ליברמן לפעול ליצירת שקט בדרום באופן מיידי, ובמקביל להוביל תכנית מדינית אסטרטגית הכוללת בניית נמל עמוק מים תמורת פירוז, ליצירת תשתית למשא ומתן לטווח הרחוק".

אבל לא רק באופוזיציה הגיבו, שר החקלאות אורי אריאל גם הוא הגיב על אירוע הירי. "לא צריך לחכות לנפגעים ממתקפת הרקטות אלא צה״ל צריך להגיב בעוצמה ובתקיפות באופן מיידי". השר עקץ את ליברמן והזכיר לו את הבטחותיו לשעבר, "אני מאמין ומקווה ששר הביטחון אביגדור ליברמן ינחה כך כפי שהבטיח בעבר".

ואילו בזירה המקומית משדרים עסקים כרגיל. ראש עיירת שדרות אלון דוידי הצהיר כי העיר תמשיך בשגרה.  "אנו חווים בשדרות שנתיים של שקט ופיתוח. גם הערב נהיה כולנו בערב שמח של פסטיבל לתושבי שדרות והסביבה. זו התשובה שלנו אנחנו ממשיכים לחיות".

עם זאת, הוסיף דוידי, "מצד שני, אני סומך על ראש הממשלה ושר הביטחון אבל זה לא מספיק לבחור כמה מטרות ולפגוע בהן, צריך להבהיר שהמילה טפטופים היא מילת גנאי ואני סומך עליהם שיתנו את המענה הנכון".

 

 

השארת תגובה