חודשו המגעים להקמת ממשלת אחדות

לפי דיווח בחדשות 2 ביום חמישי האחרון נפגשו הרצוג ונתניהו על מנת להתניע את המגעים לממשלת אחדות • בלשכות של נתניהו והרצוג מכחישים את הדברים • ח"כ עמיר פרץ: "מדובר בספין מבית היוצר של לפיד שהוא המרוויח העיקרי מהספינים האלה"

הרצוג ונתניהו
הרצוג ונתניהו

המחנה הציוני בדרך לזחול לממשלה? ערוץ 2 חושף כי ראש הממשלה בנימין נתיהו נפגש לפחות פעם אחת השבוע בקיסריה עם יו"ר המחנה הציוני יזצחק הרצוג בקיסריה.

לפי הדיווחים, בליל טו באב, נפגשו השניים לשיחה דיסקרטית. השיחה ביניהם מגיעה לאחר ניצחונו של הרצוג בוועידת מפלגת העבודה, והצלחתו לדחות את הבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה עד לשנה הבאה.

עוד דווח, כי נתניהו לא מעוניין בהוצאת הבית היהודי, דרישתו של הרצוג ע"פ הדיווחים בתחילת סבב השיחות הקודם, אלא בהכנסת המחנה הציוני למסגרת הקואליציה הקודמת.

עם זאת, יתכן וכל הסיפור עם המו"מ המתחדש הינו ספין מבית היוצר בבלפור. מאז תום סבב השיחות הקודם עם המחנ"צ, בכירי הליכוד לוטשים עיניים לתיק החוץ, שעד כה נשמר להרצוג, לחידוש השיחות מאותת לבכירים לקחת צעד אחורה. מאידך, יש לציין, כי מופעל על נתניהו לחץ בינלאומי משמעותי לצרף את הרצוג לממשלתו.

מקורבי ראש הממשלה הכחישו את המגעים. גם בלשכתו של הרצוג טענו שהדיווח מופרך. "לפי הדיווח המופרך מן היסוד, ברור ששוב יש בעיות בקואליציה. הלחץ מהבלגן שעשה השר ישראל כ"ץ עלה על גדותיו, מופץ מידע שקרי, ושוב יש מי שנופל בפח", אמרו בלשכת הרצוג.

למרות ההכחשות, פעילים במחנה הציוני זועמים, "הוא משמיד את המעט שנותר מכבודה של מפלגת העבודה ועסוק בהישרדות אישית".

עד כה אף ח"כ מהמחנ"צ מלבד ח"כ עמיר פרץ הגיב לחידוש המגעים. פרץ אמר: "אין כל סיכוי להצטרפות המחנה הציוני לממשלת נתניהו. נראה כי מדובר בספין מבית היוצר של לפיד שהוא המרוויח העיקרי מהספינים האלה. אפשר וצריך להחליף את נתניהו וזו משימתינו העיקרית ואנחנו נממש אותה".

מנגד, ב"כולנו" מברכים על המגעים. "אני לא מכיר את המגעים אבל אני הראשון שיברך על ממשלת אחדות רחבה", אמר שר השיכון יואב גלנט. "אני חושב שזה טוב למדינת ישראל ליציבותה, לביטחונה ולכלכלתה".

השארת תגובה