גורמי אכיפה: "אין מנוס מתשאול ראש הממשלה"

לפי דיווח בחדשות 10 גורמי אכיפה הבקיאים בבדיקה המתנהלת נגד נתניהו אומרים כי אין מנוס מלזמן את נתניהו, "הבדיקה צריכה להפוך לחקירה" • במקביל, עובדי משרד רה"מ תושאלו לגבי מתנות שהגיעו למעון ראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי

הבדיקה נגד ראש הממשלה: גורמי אכיפה הבקיאים בפרטי הבדיקה בעניינו של בנימין נתניהו אומרים הערב  (חמישי) לחדשות 10, "אין מנוס מתשאול ראש הממשלה".

במקביל, בהמשך לדיווחים בשבוע שעבר, עובדים  במשרד ראש הממשלה תושאלו באחרונה במשרדי להב 433 של המשטרה. השאלות עסקו באופן בו הגיעו מתנות מחו"ל למעון ראש הממשלה הרשמי בירושלים, בניגוד לפרוטוקול המקובל, לכאורה.

על פי הדיווח, "השאלה המרכזית שעמדה במסגרת תשאול העובדים הייתה איך הגיעו המתנות שהתקבלו בחו"ל סיימו את דרכן במעון ראש הממשלה בירושלים. חלק מהמתנות הן פעוטות ערך, כמו פרחים ומזכרות, אולם חלקן יקרות ערך. יש לציין כי ישנו פרוטוקול בכל הנוגע למתנות שמקבלים אישים כמו ראש הממשלה ונשיא המדינה בכל הנוגע לקבלתן ועל המקום שבו יישמרו. על פי ההערכות, לנושא זה חלק לא קטן בבדיקה שנערכת בעניינו של ראש הממשלה".

גורמי אכיפה,  הבקיאים בפרטי הבדיקה, ששוחחו עם חדשות 10 הביעו תמיהה על השתהותו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בקבלת ההחלטה בנוגע לבדיקה בעניינו של ראש הממשלה. הגורמים, טענו כי "אין כל סיבה להשתהות מהפיכת הבדיקה לחקירה". לדבריהם, "גם אם יוחלט בסופו של יום לסגור את התיק, אין אפשרות שהתיק ייסגר ללא קבלת גרסה ברורה מצד נתניהו, אולי אף במסגרת חקירה באזהרה. לשם כך יש להצהיר על הפיכת הבדיקה לחקירה".

כזכור, בחודש שעבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על בדיקה נגד נתניהו. במסגרת הבדיקה, נחקר ראש הסגל של ראש הממשלה בעבר, ארי הרו.

עד כה עלו מספר שמועות בעניין החקירה. בין השמועות: בדיקה שעוסקת בגיוס כספים לא חוקי, בדיקה שעוסקת בהעלמת מס על ידי בנו של רה"מ אבנר, בדיקה בעניין מימון קמפיין נגד אהוד ברק וכעת דיווח ממנו עולה כי הבדיקה עוסקת בכלל בענייני מתנות שהגיעו בצורה בלתי חוקית.

 

השארת תגובה