מכה נוספת לשובו בנים: ביהמ"ש המחוזי דחה את הערר

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את הערר שהגישו פרקליטיו של הרב אלעזר ברלנד על החלטת ביהמ"ש השלום מהבוקר להאריך את מעצרו עד תום ההליכים • פרקליטיו של הרב שוקלים הגשת ערר לבית המשפט העליון

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד

אחרי שהבוקר (חמישי) האריך בית המשפט השלום בירושלים את מעצרו של הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת שובו בנים, עד תום ההליכים, דחה בית המשפט המחוזי בי-ם את ערר שהגישו פרקליטיו.

השופט עודד שחם, שופט בית המשפט המחוזי השאיר על מקומה את החלטת בית המפשט מהבוקר, אך קבע כי ניתן יהיה לפנות בבקשה לעיון חוזר עוד פרק זמן שאותו לא הגדיר. כעת באי כוחו של הרב שוקלים אפשרות לערער על ההחלטה בפני בימ"ש העליון.

כזכור, הבוקר קבע בית משפט השלום בירושלים כי הרב ישאר במעצר עד תום ההליכים. ביהמ"ש קבע כי קיימות שלוש עילות מעצר בעניינו של הרב ברלנד: מסוכנות שאינה נמוכה, חשש לשיבוש הליכי המשפט וחשש להימלטות מהדין, שזו עילת מעצר בעלת העוצמה הגבוהה ביותר.

מעצרו של הרב עד תום ההליכים מגיע אחרי חודש מאז שב הרב לארץ דרום אפריקה, אחרי קרוב לשלוש שנים מאז נמלט. עד כה הוארך מעצרו של הרב  פעם אחר פעם, כשהפעם האחרונה הייתה הארכת מעצר בשבוע שעבר, אז קבע השופט כי היום ישוחרר.

החלטת בית המשפט הגיעה בהמשך לתסקיר שהוגש בדיון הקודם. התסקיר קבע כי קיים חשש להימלטותו של הרב, וכי הוא בעל השפעה גדולה על סביבתו.

במהלך הדיון בשבוע שעבר הוגש תסקיר לבית המשפט, בין היתר נכתב כי הרב  מסרב להשתחרר למעצר בית, מאחר הוא רוצה לשבת ללמוד בשקט בכלא. הרב טען כי הדברים שנכתבו אינם נכונים וכי הוא דורש תסקיר נוסף. הבוקר הוגש התסקיר המשלים, ובעקבותיו קבע בית המשפט כי הרב ישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו.

השארת תגובה