הוארך מעצרו של הרב ברלנד עד תום ההליכים

חודש לאחר שובו של הרב ברלנד מדרום אפריקה, האריך הבוקר ביהמ"ש השלום את מעצרו של הרב עד תום ההליכים נגדו • עורכי דינו של הרב הגישו ערר לבית המשפט המחוזי בעיר

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד

מכה לשובו בנים: בית המשפט השלום בירושלים הכריע הבוקר (חמישי) על הארכת מעצרו של הרב אליעזר ברלנד, מנהיג 'שובו בנים', עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. עורכי דינו של הרב הגישו ערר על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בירושלים.

בית המשפט קבע כי קיימות שלוש עילות מעצר בעניינו של הרב ברלנד: מסוכנות שאינה נמוכה, חשש לשיבוש הליכי המשפט וחשש להימלטות מהדין, שזו עילת מעצר בעלת העוצמה הגבוהה ביותר.

מעצרו של הרב עד תום ההליכים מגיע אחרי חודש מאז שב הרב לארץ דרום אפריקה, אחרי קרוב לשלוש שנים מאז נמלט. עד כה הוארך מעצרו של הרב  פעם אחר פעם, כשהפעם האחרונה הייתה הארכת מעצר בשבוע שעבר, אז קבע השופט כי היום ישוחרר.

החלטת בית המשפט הגיעה בהמשך לתסקיר שהוגש בדיון הקודם. התסקיר קבע כי קיים חשש להימלטותו של הרב, וכי הוא בעל השפעה גדולה על סביבתו.

במהלך הדיון בשבוע שעבר הוגש תסקיר לבית המשפט, בין היתר נכתב כי הרב  מסרב להשתחרר למעצר בית, מאחר הוא רוצה לשבת ללמוד בשקט בכלא. הרב טען כי הדברים שנכתבו אינם נכונים וכי הוא דורש תסקיר נוסף. הבוקר הוגש התסקיר המשלים, ובעקבותיו קבע בית המשפט כי הרב ישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו.

השארת תגובה