כחלון: "רבי שמעון זה פוליסת ביטוח כי טובה שיש"

שר האוצר משה כחלון התייחס במהלך ראיון לגלי צה"ל לביקורו בציון הרשב"י במירון אמש, "איך אפשר שלא לעלות לרבי שמעון בר יוחאי" • על דו"ח השמאי הממשלתי, לפיו מחירי הדיור בעלייה, "הנתונים לא משקפים את המצב בשוק"

שר האוצר בביקורו בציון הרשב"י אמש
שר האוצר בביקורו בציון הרשב"י אמש
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר האוצר משה כחלון התראיין היום (רביעי) לגלי צה"ל והתייחס לדו"ח השמאי הממשלתי על עליית מחירי הדיור ולביקורו בציון הרשב"י במירון אמש.

שר האוצר, שניצל את דרכו חזרה לביתו בחיפה מטקס הענקת אזרחות כבוד במועצה האזורית מרום הגליל לביקור במירון, אמר: "איך אפשר שלא לעלות לרבי שמעון בר יוחאי". כחלון הוסיף, זו הפרת אימונים מול אמא שלי. רבי שמעון זה פוליסת ביטוח כי טובה שיש".

כחלון התייחס לדו"ח השמאי הממשלתי, לפיו מחירי הדירות עלו ברבעון השני של השנה ב-2.5% לעומת הרבעטון הקודם וב-8% לעומת הרבעון המקביל: "הנתונים לא משקפים את המצב בשוק".

לדבריו, "נתוני השמאי מתייחסים ל-16 ערים בלבד, בעיקר הערים הגדולות בארץ, לעומת זאת נתוני הלמ"ס שמתבססים על קרוב לשבעים ערים בארץ מוכיחים כי קיימת ירידה של בערך אחוז במחירים".

כחלון התייחס לביקורת של הכלכלן הראשי באוצר על תכנית המחיר למשתכן, לפיה התכנית רק גורמת לעליית מחירים. "המהלך הזה הוא ארוך-טווח, והנתונים עלולים להיות מוטים לכאן או לכאן".

לדבריו, "יש חשש אחד גדול לבנקים, לקבלנים ולקבוצות אינטרסים מאוד מאוד חזקות משינוי מגמת המחירים בדיור. אנחנו נמשיך להילחם. נביא חברות זרות, נבנה וניאבק". כחלון אף הבטיח בסוף הראיון , "בסוף 100 אלף צעירים יקבלו דירות. עם עובדות אי-אפשר להתווכח".

השארת תגובה