אייכלר נגד 'התאגיד': "חייבים להחיל כללי אתיקה"

ח"כ ישראל אייכלר יוצא נגד תאגיד השידור הציבורי "כאן", ודורש להחיל עליו כללי אתיקה ציבורית. לדבריו "חובה לעמוד על האינטרס הציבורי לשים קץ לעוינות, להתנשאות והיחס המשפיל לחרדים"

אייכלר
אייכלר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו חוזר בו מתמיכתו בהקמת 'תאגיד השידור הציבורי', בעקבות כך אומר ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) "חובה לעמוד על האינטרס הציבורי לשים קץ לעוינות, להתנשאות והיחס המשפיל לחרדים".

"כבר ב"ועדת הנגבי" על חוק תאגיד השידור הציבורי העלנו את הדרישה להכפיף את השידור הציבורי לכללי אתיקה מינימליים של "מסמך נקדי", עליו חתם כל עובד בתקשורת הממלכתית. זו הדרך היחידה להפסיק את הפגיעה בציבור החרדי ובאחרים". בועדה התקבלה פה אחד ההמלצה לחייב את המועצה החדשה לקבוע כללי אתיקה בשים לב ל"מסמך נקדי".

מסמך נקדי, קובע כללים לשידור הציבורי. הוא אוסר חד צדדיות ונקיטת דעה אישית של שדרן, בנושאים שנויים במחלוקת, ללא גילוי נאות. מונע סיקור מוטה, חלקי או העלמת עובדות באורח מגמתי. שולל תיוג חלוקת ציונים ויחס לפי דעות קדומות.

ח"כ  אייכלר לא הסתפק בהמלצה בלבד והצליח להעביר את "חוק נקדי" במליאת הכנסת. ראש הממשלה נבהל מה"עליהום" בתקשורת וביטל את החוק בבהילות, תוך כמה שבועות.

החוק החדש שאין בו כללי אתיקה מחייבים, טומן בחובו תקציב של מליארד שקלים ומאות תקנים. לכן דורש ח"כ ישראל אייכלר להגן על הציבור המושמץ בתקשורת ולאמץ בחוק חדש את כללי האתיקה לפי אמות מידה שנקבעו במסמך נקדי. זו שעה קריטית לתקשורת, אבל עת רצון להגנת הציבור החרדי, הקרבן הגדול ביותר שלה.

"לאחר שהממשלה והכנסת אבדו את ההשפעה על כספי הציבור הזורמים לתאגיד הציבורי, חייבים להחיל כללי אתיקה שימנעו אלימות והסתה תקשורתית. אסור לתת לשליטי התאגיד החדש לחמוק מכללי אתיקה מחייבים שיגן על האזרח מפני הדיקטטורה בתקשורת.

"אין 'שידור ציבורי' כי אין 'ציבור אחיד' במדינה. הציבור מורכב מפסיפס גדול של אנשים. יש הרבה דעות ועמדות. אני מצפה שאנשים שמטיפים לפתיחות וסובלנות, יהיו מוכנים לפעול על פיהם. אין לתת שליטה על המיקרופון לאנשים שמסרבים לקבל אתיקה ציבורית מינימלית.

"חובה לעמוד על האינטרס הציבורי לשים קץ לעוינות, להתנשאות והיחס המשפיל לחרדים, והפסקת הפגיעה בקדשי ישראל.
"אין מדינה בעולם שקיים אבסורד שכזה. המדינה ואזרחיה משלמים משכורת לנלחמים נגדם. זה לא קורה במדינות דמוקרטיות ואפילו לא בדיקטטורות. בישראל התקשורת לא חופשית, היא נשלטת באופן מוחלט, לא בידי השלטון או הציבור, אלא בידי קבוצה קטנה ועוינת שהשתלטה על המיקרופונים מפלה וסותמת פיות, כל זאת דוקא בשם חופש הביטוי והעיתונות", אומר אייכלר.

תגובה אחת
  1. כיצד ניתן לעשות תחנת רדיו וטלויזיה בשכונה חרדית ללא קול צעקה מה לא ברור,חילולי שבת קבוע כולל חגים וכיפור ,הכסף יעבר עיני רשעים

השארת תגובה