מזכיר הממשלה הבא: מקורב לבני הזוג נתניהו

צחי ברוורמן, יו"ר החברה למוסדות חינוך ותרבות של נס ציונה ומקורב לבני הזוג נתניהו, ימונה לתפקיד מזכיר הממשלה, במקומו של דוד שרן שוויתר על המינוי • בעבר הצהיר ברוורמן, כי הוא לא מעוניין בתפקידים ממלכתיים

ברוורמן (צילום מתוך פייסבוק)
ברוורמן (צילום מתוך פייסבוק)

אחרי החלטתו המפתיעה של דוד שרן לא להתמנות לתפקיד מזכיר הממשלה, החליט ראש הממשלה על מינויו של צחי ברוורמן לתפקיד.

ברוורמן, בן 56, הוא איש ליכוד וותיק ונחשב למקורב לבני הזוג נתניהו. כיום, משמש ברוורמן כיו"ר החברה למוסדות חינוך ותרבות של נס ציונה.

במהלך הבחירות הקודמות, בעת שמפלגת הליכוד רצה במשותף יחד עם מפלגתו של אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו, שימש ברוורמן בתפקיד מנהל מטה הבחירות של המפלגה. בעבר, עלה שמו כמועמד לתפקיד ראש הסגל וראש הלשכה של ראש הממשלה.

ברוורמן אף הצהיר לפני מספר חודשים, במהלך ראיון לאתר nrg, כי הוא לא מעניין בתפקידים ממשלתיים: "זה נכון שאני מקורב, הייתי ראש מטה הבחירות שלו ב-2013 , אבל אני לא בתפקידים ממלכתיים יותר. מעניין לי לעבוד במישור המוניציפלי".

כזכור, אחרי בחירתו של מזכיר הממשלה הקודם, אביחי מנדלבליט, לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, החליט ראש הממשלה על מינויו של ראש סגל לשכתו דוד שרן לתפקיד המזכיר. אלא שבשבוע שעבר נודע, כי שרן בסוף לא ימונה לתפקיד.

בלשכתו של ראש הממשלה טענו כי מדובר היה בהחלטה של שרן. "ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה הודיע לראש הממשלה נתניהו על כוונתו לקחת פסק זמן מהשירות הממשלתי ולבחון מספר הצעות לתפקידים בכירים מחוץ לממשלה", נאמר בהודעה מטעם הלשכה. אלא שדיווחים שונים בנושא טענו כי מדובר היה בהחלטה של נתניהו.

השארת תגובה