הגנה עצמית: ירה למוות בערבי שניסה לגנוב את משאיתו

תושב בית אלעזרי ירה הבוקר למוות בערבי תושב יו"ש בעת שהלה ניסה לגנוב את משאיתו • ח"כ איתן ברושי: "יש להצטער על אובדן חיי אדם אך צריך לראות בפעולתו של תושב בית אלעזרי הגנה עצמית כתוצאה מחוסר ברירה"

משאית (אילוסטרציה)
משאית (אילוסטרציה)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שי דרומי 2.0? בעל משאית חשוד שירה הבוקר (ראשון) למוות בערבי תושב אחד הכפרים באיו"ש, בעת שזה ניסה לגנוב את משאיתו.

נהג המשאית, תושב בית אלעזרי, סיפר למשטרה, כי הבחין הבוקר בשלושה חשודים המנסים לגנוב את משאיתו. לדבריו, הוא יצא לעברם להבריחם, אך הללו איימו עליו במוט ברזל, מה שהכריח אותו לירות באוויר על מנת להרחיקם.

לאחר שכוחות המשטרה פתחו בסריקות נרחבות באזור, הם איתרו בשדה סמוך כתמי דם שהובילו לגופת גבר ערבי תושב איו"ש. במשטרה חושדים כי הערבי היה אחד משלושת גנבי הרכב, וכי הוא נפגע מהיריות. נהג המשאית עוכב לחקירה ובשעות הערב שוחרר למעצר בית.

יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, חבר הכנסת איתן ברושי (המחנה הציוני), אמר בעקבות האירוע: ""יש להצטער על אובדן חיי אדם אך צריך לראות בפעולתו של תושב בית אלעזרי הגנה עצמית כתוצאה מחוסר ברירה ולא הריגה או רצח. זה פועל יוצא של מכת הפריצות והגניבות שסובל המרחב הכפרי בישראל".

ברושי שהגיע לכנסת על משבצת ההתיישבות במפלגת העבודה הבהיר: "זו לא פעם ראשונה שתושב המרחב הכפרי נאלץ להתמודד בסיטואציה כזו מול פורץ, כזכור היה כבר את מקרה שי דרומי, וזכור לנו גם מקרה פריצה שהסתיים ברצח של תושב אביחיל. עיקר האיום מגיע משוהים בלתי חוקיים או פלסטינים שמסתננים לישראל על מנת לפרוץ ועל כוחות הביטחון לטפל בכך ביתר שאת. המרחב הכפרי נאלץ להתמודד עם מקרים רבים של פריצות, גניבות ומקרי חבלה רבים, והממשלה והמשטרה מתקשים לספק פתרונות מלאים".

חבר הכנסת הוסיף, כי יכנס בקרוב ישיבה מיוחדת של ועדת הפנים והגנת הסביבה, על מנת לדון בסוגיית הפריצות ולמצוא לה מענה. "יש לעודד את התושבים לקיים את חובת השמירה ולנקוט בכל האמצעים על מנת להתגונן", הוסיף.

דורון שידלוב, ראש המעוצה האזורית ברנר, שבשטחה נמצא מושב בית אלעזרי, סיפר, כי מתחילת השנה התרחשו קרוב ל-90 אירועי פריצה וגניבה שדווחו. לדבריו, התושבים סובלים מכך כמעט בכל יום.

השארת תגובה