האפליקציה של המשטרה: לחייג ל-100 בנגיעה במסך

המשטרה משיקה אפליקציה מיוחדת תאפשר לפנות למוקד 100 באופן מידי באמצעות שתי נגיעות בלבד במסך הסמארטפון שלכם, בשם "100 חירום"

93d5ef42-568e-4042-b19f-26fc029e4cd8
93d5ef42-568e-4042-b19f-26fc029e4cd8

המשטרה משיקה אפליקציה מיוחדת תאפשר לפנות למוקד 100 באופן מידי באמצעות שתי נגיעות בלבד במסך הסמארטפון שלכם.

 

לראשונה, משטרת ישראל תאפשר לציבור לפנות אל מוקד החירום 100 גם דרך אפליקציה סלולארית מיוחדת שפותחה במשטרה. מיקום הפונה ישודר למוקד 100 בזמן אמת לאיתור מדוייק ומהיר להגעת ניידות במידת הצורך.

לצד שיפור השירות לאזרח, ע"י הנגשת שירותי המוקד דרך אפליקציה סלולארית, מדובר בפיתוח משטרתי המקדם את אפקטיביות ניהול אירועי חירום והמענה המבצעי המיידי של המוקד, ובכלל זה :

  • אפקטיביות בניהול אירוע – יכולת צפייה בזמן אמת במיקומו המדויק של פונה במצוקה. סיוע לאזרח שאינו מצליח להסביר את מיקומו, או שניווט בשוגג למקום בו הוא חש בסיכון וצריך הכוונה.
  • הערכת מהימנות דיווח לפי מיקומו.
  • צפייה במפה מגשרת על קושי של שמע וקליטה.
  • קיצור זמן שיגור והגעת ניידת
  • סינון מטרידנים – ע"פ מקור מיקום הדיווח.

האפליקציה "100 חירום" זמינה החל מהשבוע להורדה בחנויות הסלולאר של אייפון ואנדרואיד כאחד.

בנוסף, בכוונת המשטרה לאפשר גם לאפליקציות נוספות שהציבור נוהג להשתמש בהן לשלב בהן את החייגן המתקדם. משטרת ישראל הפיצה "קול קורא" והזמינה אפליקציות מוכוונות מיקום, נהיגה, חניה ועוד העונות על הצורך המקצועי והיכולות הטכנולוגיות לפנות ולשלב את לחצן החירום בדף הבית שלהם לנוחות המשתמשים.

בשלב זה, האפליקציה שולבה באפליקציית "פנגו" שביקשה לאפשר ללקוחותיה ללחוץ על "הכפתור האדום" שיופיע במסך הראשי של האפליקציה ולהגיע ישירות למוקד 100. לאפליקציית פנגו מחוברים כ- 1.5 מיליון נהגים בישראל.

במשטרה מדגישים, כי מדובר באמצעי חשוב שביכולתו להציל חיי אדם. ״אנחנו מבקשים ומדגישים בפני הציבור שיש להשתמש באמצעי זה במצבי חירום בלבד הדורשים סיוע משטרתי.״

השארת תגובה