הרש"פ תחלק ספרים בבתי הספר במזרח ירושלים

במשרד החינוך הפלסטיני אמרו כי יחלקו אלפי ספרי לימוד "נגד הכיבוש" בבתי הספר במזרח ירושלים • הסיבה? התכנית אותה מוביל השר זאב אלקין להתנות תקצוב מוסדות הלימוד הערבים במזרח העיר בהכנסת תכנית הלימודים הישראלית

מבט על הרב הבית ממזרח ירושלים (ויקיפדיה)
מבט על הרב הבית ממזרח ירושלים (ויקיפדיה)

משרד החינוך של הרשות הפלסטינית יוצא נגד תכנית הממשלה להזרים 20 מיליון שקלים לבתי הספר במזרח ירושלים, בתנאי שיילמדו את תכנית הלימודים הישראלית. לפי התכנית, משרד החינוך יחלק אלפי ספרי לימוד "נגד הכיבוש" בבתי הספר במזרח העיר, כך עולה מדיווח באתר "מבט לתקשורת הפלסטינית".

על פי הדיווח באתר, שר החינוך הפלסטיני, סברי סיידם, הודיע כי משרדו מחלק ספרי לימוד פלסטיניים בבתי ספר במזרח ירושלים. זאת, לדבריו, במסגרת המאמצים "להציל" את מערכת החינוך הפלסטינית בעיר מניסיונות ישראל "לטשטש את הזהות הלאומית הפלסטינית, להפיץ בורות בקרב התלמידים הפלסטינים ולמחוק את הנוכחות הפלסטינית בירושלים."

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "ופא" דווח כי גם המעוצה להשכלה גבוה הצטרפה לפעול נגד התכנית הישראלית. "המועצה קראה לכל הארגונים והמוסדות המקומיים, הבינלאומיים, ההומניטאריים, התקשורתיים והעוסקים בתחום זכויות האדם לצאת נגד המתקפה הזו, שמטרתה לפגוע בתהליך החינוכי ולטשטש את הזהות הלאומית הפלסטינית בעיר הקדושה", נכתב בדיווח.

עוד נכתב, כי "המעוצה להשכלה גבוהה הדגישה כי צעדיו הגזעניים של הכיבוש נגד [מערכת] החינוך והנוכחות הפלסטינית בירושלים מחייבים נקיטת צעדים מעשיים בדרגים הגבוהים ביותר, בתמיכת האחים הערבים וכל בני החורין בעולם, שכן הכיבוש עושה בעיר הכבושה כבשלו בכל התחומים".

"ישראל מנסה להכניס את תכנית הלימודים הישראלית באמצעות תקציבים, ובכך להרעיל את מוחם של הצעירים. זוהי הכרזת מלחמה על הזהות הפלסטינית הערבית בבתי הספר בירושלים".

מוקדם יותר השבוע הגיבו במשרד החינוך הפלסטיני לתכנית הישראלית, "ישראל מנסה להכניס את תכנית הלימודים הישראלית באמצעות תקציבים, ובכך להרעיל את מוחם של הצעירים. זוהי הכרזת מלחמה על הזהות הפלסטינית הערבית בבתי הספר בירושלים. ישראל מפקיעה את זכויות האדם הבסיסיות ביותר, ואת האמנות הבינלאומיות שמבטיחות את זכותן של בני קהילות כבושות לשמר את זהותם וחירותם, לבחור את תרבותם ואת תכניות הלימודים שלהם".

מי שיזם את התכנית הישראלית הוא השר לענייני ירושלים זאב אלקין. על פי התכנית המשרד יעביר תקציב מיוחד לשיקום בתי הספר במזרח ירושלים, כשהעברת הכספים מותנית בהכנסת תכנית הלימודים הישראלית.

השארת תגובה