נתב"ג: כ-2 מיליון נוסעים בחודש יולי

בחודש יולי נרשמה עלייה של 9% בתנועת הנוסעים בטיסות הבינלאומיות לעומת יולי אשתקד • היעד המבוקש ביותר בטיסות חודש יולי – יוון • מתחילת השנה עלייה של 49% בתנועת התיירים מסין

אולם יוצאים נתב"ג. צילום: רשות שדות התעופה
אולם יוצאים נתב"ג. צילום: רשות שדות התעופה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

והקיץ עוד לא נגמר: במהלך חודש יולי עברו בנתב"ג 1,925,660 נוסעים בטיסות בינלאומיות, עליה של 9% לעומת יולי אשתקד, כך עולה מדו"ח רשות שדות התעופה.

לפי הדו"ח, תנועת המטוסים הבינלאומית עלתה ב-7% בהשוואה ליולי 2015, והיא עמדה על 12,684 טיסות בינלאומיות.

היעד המבוקש ביותר בטיסות חודש יולי היה יוון, כש-9.5% מכלל הנוסעים טסו לאיי יוון השונים. הנתון המפתיע בדו"ח – טורקיה. אחרי הפיגוע הגדול באטאורק וניסיון המהפכה הכושל, נדמה היה שהמדינה תפגע, אלא שבהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד חל פיחות בטיסות של 2.5% בלבד.

קפריסין רשמה עליה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, עם עליה של 34.5% בנוסעים. יעדים נוספים, בולגריה עם עלייה של 28%, רומניה עם 24.5% ואוקראינה שרשמה עליה של 24%.

לעומת העלייה בטיסות חוץ חלב ירידה בטיסות הפנים-ארציות. טיסות הפנים רשמו ירידה של 10.5% ומספר הנוסעים ירד ב-3%. הסיבה לירידה, רפורמת "שמים פתוחים" שהוזילה את מחירי הטיסות והגבירה את התחרות בענף.

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה, כי בחודש יולי נרשמה ירידה בכניסת התיירים לישראל, עם 232 אלף כניסות לעומת 245 אלף כניסות בתקופה המקבילה אשתקד. מתחילת השנה נרשמה ירידה של 2% בכניסת התיירים למדינה. הסיבות לירידה, התחרות הקשה מול מחירי החבילות הזולות במדינות כמו בולגריה, יוון, קפריסין וירדן.

על פי הנתונים, מרבית התיירים שהגיעו בחודש יולי הגיעו מארצות הברית, רוסיה וצרפת. מתחילת השנה נרשמה עלייה בקרב התיירים שהגיעו מסין, עם עליה של 49% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

בתוך כך, היום (רביעי) הכריז משרד התיירות על מהלכים שיעודדו את התיירות מסין. ביטול האגרות על קבוצות תיירים מהמדינה והארכת אשרת הכניסה לתיירים ל-10 שנים. מסקר של משרד התיירות עולה כי התייר הסיני מוציא בישראל 1,947 דולר לעומת 1,600 דולר שמוציא התייר הממוצע. ביטול העמלות יפחית את החסמים הבירוקרטים ויעודדו את כניסת התיירים הסינים למדינה.

השארת תגובה