ניסו להבריח 21,700 פאקטים של סיגריות

בעל מאפייה מאום אל פחם ועובד לשעבר בחברת עמילות מכס מהרצליה, נעצרו בחשד כי היו שותפים לניסיון הברחה של 21,700 פאקטים של סיגריות, שהמס בגינם עומד על כ- 6 מיליון שקלים. הפאקטים הוסלקו במכולה שהגיעה לנמל חיפה בדרכה לירדן

סיגריות
סיגריות

בעל מאפייה ועמיל מכס לשעבר נעצרו בחשד כי ניסו להבריח עשרות אלפי פאקטים של סיגריות. הסיגריות הוסתרו מאחורי ארגזים עם ספוגים הדומים בגודלם לפאקטים של סיגריות.

בעל מאפייה מאום אל פחם ועובד לשעבר בחברת עמילות מכס מהרצליה, נעצרו בחשד כי היו שותפים לניסיון הברחה של 21,700 פאקטים של סיגריות, שהמס בגינם עומד על כ- 6 מיליון שקלים. הפאקטים הוסלקו במכולה שהגיעה לנמל חיפה בדרכה לירדן. הסיגריות הגיעו עם חבקים בעברית, מה שמעלה את החשד כי הן היו מיועדות לשוק הישראלי. השניים נעצרו בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון בשיתוף פעולה עם בית המכס חיפה. מעצרם של השניים הוארך בבית משפט השלום בחיפה, עד לתאריך ה- 14.8.16.

לפני כחודש הוגש רשימון הייבוא למכס, והמכולה נותבה לבדיקה ביטחונית בעקבות דרישה של בית המכס בחיפה. בחלקה האחורי של המכולה נמצאו 434 ארגזים שהכילו מאות אלפי חפיסות סיגריות מרלבורו החשודות כמזויפות. עוד התברר כי על מנת לנסות ולהטעות את בודקי המכס, הונחו במכולה תיקים המכילים אבנים וארגזים ובהם ספוגים הזהים בגודלם למידות של פאקט סיגריות.

לפני מספר ימים החלה החקירה הגלויה בפרשה ונערכו חיפושים בביתם של החשודים ובעסקו של עמיל המכס, ונמצאו אצלו מסמכים הקושרים אותו לעבירות.

החשודים בפרשת הברחת הסיגריות הם: מחמוד מחאג'נה, בעל מאפיית "מלך הבייגלה" מאום אל פחם ואשר ואתורי מהרצליה, שעבד כעמיל מכס בחברת "אביר". כמצוין בבקשה ואתורי טיפל במכולה בה הוסלקו הסיגריות, שעל פי הצהרת היבואן הייתה אמורה להכיל כלי כתיבה, והגיעה מסין לצורך שטעון לירדן. לפי החשד, מחאג'נה ואתורי היו חברים בהתארגנות שמטרתה הייתה להבריח מספר לא ידוע של מכולות ובהן סיגריות מוברחות.

השארת תגובה