אישום: הונו קשישים ובעלי ומגבלויות ופרטו כסף מזויף

הפרקליטות הגישה כתב אישום לביהמ"ש השלום בת"א נגד שני תושבי העיר, החשודים כי הונו קשישים ובעלי מוגבלויות בסכום של כ-50,000 שקל. לפי כתב האישום הם התחזו לנהג מונית ונוסע וביקשו מאנשים לפרוט להם כספים, כשהם נותנים להם שטרות מזוייפים

כסף
כסף

פרקליטות מחוז ת"א הגישה לפני זמן קצר לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד יצחק בסון (41) וחיים עבודי (41) מתל אביב. המואשמים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עושק, ניפוק שטרות מזויפים ועבירות נוספות.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד דניאל באר וכולל 22 אישומים, הנאשמים קשרו קשר לבצע מעשי הונאה כלפי קשישים ובעלי מוגבלויות ולקבל מהם במרמה סכומי כסף רבים הנאמדים בשווי של כ- 50,000 שקלים. הנאשמים החזיקו בשטרות כסף מזויפים וזאת במטרה להחליפם בשטרות כסף אמתיים, תוך הצגת מצג שווא למתלוננים באמתלות שונות.

הנאשמים נהגו להסתובב במונית, אותה שכר בסון מבעוד מועד, תוך התחזות לנהג מונית ונוסע, "ולצוד" קשישים ואנשים עם מוגבלויות במטרה להונות אותם. הנאשמים נסעו עם המונית וארבו לעוברי אורח בסמוך לבתי חולים, קופות חולים, בתים מוגנים, אזורים בהם יוכלו לפגוש בקשישים ואנשים עם מוגבלויות. הנאשמים פנו אל קשישים ובעלי מוגבלויות וביקשו מהם, בין אם עלו למונית ובין אם הלכו לתומם ברחוב, לפרוט שטרות כסף אשר ידעו כי אלו שטרות מזויפים. בנוסף, באחד האישומים, מואשמים הנאשמים כי ביימו תאונת דרכים ובעקבות זאת קיבלו במרמה מבעלי הרכב המעורב סכומי כסף.

בבקשת המעצר ציינה עו"ד באר כי "…עצם ניצול אותן אוכלוסיות מוחלשות מצביע על התעוזה והמסוכנות שיש ללמד ממעשיהם של המשיבים אשר אותה לא ניתן לאיין. בחלק מן האירועים, הגדילו המשיבים ועשו שימוש בכרטיסי אשראי של קשישים ובעלי מוגבלות וביצעו משיכות של סכומי כסף גבוהים, תוך ניצול מצבם הגופני או המנטלי. המשיבים ניצלו את תמימותם של המתלוננים והאמון שנתנו בהם על מנת לקבל כספים במרמה."

תגובה אחת
  1. אני רוצה כסף

השארת תגובה