בחינות אב לרבנות ודיינות החלו: כ-2,000 נרשמו

בבית הארחה "בית וגן" בירושלים החל היום מועד הבחינות לרבנות של חודש אב • כ-2,000 אברכים יבחנו בהלכות שונות, בין היתר איסור והיתר, הלכות סת״ם, מילה וגירות, מקוואות ודיינות • מנכ"ל הרה"ר: "מתחייב להמשיך ולשפר את השירותים הקשורים לבחינות"

מבחנים לרבנות צילום: דוברות הרבנות הראשית
מבחנים לרבנות צילום: דוברות הרבנות הראשית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועד הבחינות של חודש אב לדיינות ורבנות של הרבנות הראשית לישראל החל היום (חמישי), וכש-300 אברכים הגיעו לבית הארחה "בית וגן" להיבחן בשלל נושאים.

כ-2,000 אברכים נרשמו למועד הבחינות הנוכחי, שיתקיים בבית הארחה "בית וגן" בירושלים. בין הנושאים שיבחנו האברכים יהיו: איסור והיתר, הלכות סת״ם, מילה וגירות, מקואות ודיינות.

הרישום נעשה לראשונה גם דרך אתר האינטרנט הייעודי שהקימה הרבנות הראשית לישראל, בשיתוף עם חברת ״מרמנת״. בהנחיית הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שליטא ומנכ"ל הרבנות הראשית מר משה דגן, נכנסו חידושים ושינויים לנבחנים בהליך הרישום, החלוקה לכיתות וקבלת התוצאות.

משה דגן מנכ״ל הרבנות הראשית לישראל, אשר נכח ב"בית וגן" כדי להתרשם מקרוב מההליך, אמר: "שדרגנו באופן משמעותי את מערך הבחינות של הרבנות הראשית כדי להנגיש ולהקל על הנבחנים. אני שמח על שיתוף הפעולה המבורך עם חברת מרמנת אשר משנה את חווית הבחינה. אני מאחל הצלחה לנבחנים ומתחייב להמשיך ולשפר את השירותים הקשורים לבחינות ולקצר את זמן ההמתנה לתוצאות".

כזכור, בשבוע שעבר חשפנו ב"כל הזמן" תלונות רבות של אברכים על הבחינות שהתנהלו בחודש ניסן. האברכים טענו כי למרות שעבר מעל ארבע חודשים ישנם נבחנים רבים שטרם קיבלו את הציון, עוד נטען כי ניתן לקבל את התוצאות רק באינטרנט או בדואר ולא בטלפון, ולאברכים רבים אין גישה לאינטרנט. בנוסף טענו הנבחנים כי כל אדם יכול להשיג את הקוד הסודי של הנבחן ובכך לדעת את התוצאות.

בעקבות התלונות, קיים ח"כ ישראל אייכלר דיון בנושא בוועדה לפניות הציבור, שם התחייבו נציגי מרמנת לייעל את ההליך ולזרז את תוצאות המבחנים. בנוסף דרש אייכלר לאפשר קבלת תוצאות גם בטלפון.

צילום: דוברות הרבנות הראשית לישראל

השארת תגובה