נתניהו: "ישפוט העם בקלפי, ישלוט העם בשלט"

ראש הממשלה נתניהו התייחס לסוגיית השידור הציבורי ותקף את מתנגדיו, "אני רוצה תחרות, אני רוצה שיהיה גיוון בשידור המסחרי. ועל זה מנסים להילחם כאן אנשי האופוזיציה שרוממות חופש הביטוי בגרונם, נגד פתיחת שוקי התקשורת, נגד תחרות"

בנימין נתניהו. צילום: דוברות הכנסת
בנימין נתניהו. צילום: דוברות הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (רביעי) בדף הפייסבוק שלו לסוגיית השידור הציבורי ולדיון המיוחד, שהתקיים הבוקר בכנסת, לציון יום פטירתו של זאב ז'בוטינסקי.

"באנציקלופדיה העברית, במאמר עיין ערך פאשיזם, נכתב: "בקרב השמאל רווח הנוהג להשמיץ כל יריב כפאשיסט". אחד הדברים שאפשר להגדיר היום כפאשיזם, זה כינוי גנאי של השמאל כלפי יריביו. זה לא התחיל היום, זה התחיל עם ז'בוטינסקי שהיום בכנסת ציינו את יום פטירתו", פתח ראש הממשלה את דבריו.

נתניהו המשיך לעקוץ את השמאל, "אחד המנהיגים הדגולים של המדינה הזאת ושל העם שלנו היה דוד בן גוריון. אני מעריך אותו מאוד וככל שאני מוסיף בשנותיי אני מעריך אותו יותר, אבל בן גוריון כינה את ז'בוטינסקי בתואר המחמיא: ולדימיר היטלר.ההאשמות האלה כמובן נמשכו מז'בוטינסקי לבגין. שוב בן גוריון הגדיר את מנחם בגין – טיפוס היטלריסטי מובהק, כך על בגין. ובעליית בגין והליכוד לשלטון הסבירו מומחים כמו זאב שטרנהל שיש פה נטייה ברורה אל הפאשיזם. ועיתון "דבר" כתב: "יש להגן על הדמוקרטיה ולעצור את הפאשיזם המרים ראש".

"היום אנחנו נעלה פה ללא ספק את הדמוקרטיה של ז'בוטינסקי, את הליברליות שלו, ויגידו בשמאל "איפה הליכוד של ז'בוטינסקי והליכוד של בגין". הנה מה שאמרתם על ז'בוטינסקי ועל בגין – זה נמשך גם היום". אחד מהדברים שז'בוטינסקי האמין בהם זה הרעיון של שוק חופשי, של תחרות, של הבחירה של האזרח. יש מאבק עיקש למנוע תחרות בשוק התקשורת. בארה"ב יש וול-סטריט ז'ורנל שתומך בכיוון אחד, ניו-יורק טיימס שתומך בכיוון שני, אך אף אחד לא אומר כלום. בבריטניה יש את ה"גרדיאן" שתומך בכיוון אחד, וה"טיימס" שתומך בכיוון אחר – אף אחד לא אומר השתלטות. אבל בישראל חלילה, חלילה אם יש דעה אחרת".

ראש הממשלה התייחס לתאגיד השידור הציבורי, "הייתה בישראל השקפה אחרת שונה משל ז'בוטינסקי. הייתה ריכוזיות עצומה, עצומה, בכלכלה, בתקשורת, בכל תחומי החיים. אנחנו, ואני כלול בתוך זה, במאמץ גדול מאז עלייתו של הליכוד לשלטון ב-77', עובדים לפתוח את המונופולים הללו לתחרות. אני חושב שהדבר הזה הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה. זה הזכות של האזרח שלא יכתיבו לו מה הוא שומע, מה הוא צופה – ואני לא מדבר דווקא על השידור הציבורי, זה כבר סודר, יהיה שידור ציבורי. בעיתון ידיעות אחרונות יצא המרצע מן השק, וכותב שם פרשן בכיר, כמעט בלעדי: עזבו את השידור הציבורי, הכוונה האמיתית היא לאפשר, רחמנא ליצלן, תחרות בערוצי הטלוויזיה המסחריים".

לסיום, כתב נתניהו, "מודה באשמה, אני רוצה תחרות, אני רוצה שיהיה גיוון בשידור המסחרי. ועל זה מנסים להילחם כאן אנשי האופוזיציה שרוממות חופש הביטוי בגרונם, נגד פתיחת שוקי התקשורת, נגד תחרות. ישראל דמוקרטית, ישראל פתוחה, ישראל משגשגת, אבל צריך לאפשר תחרות גם בשיח הציבורי וגם בערוצי התקשורת. ישפוט העם בקלפי, ישלוט העם בשלט. זוהי תורת ז'בוטינסקי".

השארת תגובה