עשה ואל תעשה: טיפים חשובים לרכישת ספות נוער 

כשליש מחייו מעביר ילדך בשינה והוא אף נמצא בשלבי התפתחותו הקריטיים, לכן חשוב לרכוש מיטה או ספה איכותיים מבלי להתפשר ♦ נוחות נקבעת על ידי מספר שכבות הנוחות ואיכות החומר ממנו הן עשויות ♦ בדקו: האם המיטה הופכת לערסל במרכזה? אם כן, גבו של הילד שוקע ואיכות השינה נפגמת

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מחקר שערכה "עמינח" בקרב בני נוער בגילאי 20-13 גילה, שהמודעות של בני הנוער לנושא איכות ונוחות השינה גדלה. שאיפתם הלגיטימית שאיכות מערכת השינה שלהם תהיה דומה לזו של הוריהם (גם באיכות וגם בעיצוב), הביאה את החברה ליישם את טכנולוגיית המזרנים גם במיטות הנוער.

  1. בריאות – שמירה על הגב בשנים הקריטיות של גדילת הילד ולאחר פעילות גופנית הוא קריטריון חשוב במיוחד להורים שדואגים לבריאות ילדיהם ולוקחים נתון זה בחשבון יותר מאשר הילד עצמו. חשוב לוודא, כי לכל ספות הנוער והמיטה וחצי מצעי שינה אורטופדיים בריאותיים, הכולל את "המרכז הבריאותי" המקנה תמיכה מיוחדת ונכונה במרכז המיטה/הספה במקום בו מתרכז מירב משקל גוף הילד. "המרכז הבריאותי" – מונע את שקיעת הגב ואת תופעת ה"ערסל" ומקנה שינה בריאה ואיכותית שתסייע ליום קל ובריא יותר. מצעי השינה הבריאותיים של ספפה עמינח ומיטה וחצי עמינח – מאושרים ומומלצים על ידי האגודה הישראלית לכירופרקטיקה.
  2. פרקטיות –חשוב שהספה תהיה רב שימושית, תאפשר פתיחת מצע שינה נוסף לילדים נוספים בחדר או למקרה שמארחים חבר או קרוב משפחה. באמצעות מנגנון "קל על" הופכת הספה בקלות וללא מאמץ לשני מצעי שינה קפיציים. המנגנון המקל את פתיחת הספה – מאפשר חדר "מסודר" ביום ונוח לשינה בלילה. ארגז מצעים – תוספת חשובה במקרה של חדר קטן. ארגז המצעים מקנה פתרון מושלם לאחסון מצעים, צעצועים, קלסרים וכד'.
  3. נוחות – מיטה/ספה בריאה היא זאת בעלת מצע שינה נוח. נוחות נקבעת על ידי מספר שכבות הנוחות ואיכות החומר ממנו הן עשויות. יש להקפיד שהמצע שאתה שוכב כולל שכבות נוחות מחומרים איכותיים: 100% לטקס – הוא חומר טבעי, גמיש ואנטי בקטריאלי, עם יכולת התאמה גבוהה למבנה האנטומי של הגוף ועם 5 אזורי נוחות; שכבות נוחות מפוליאוריתן – PUR גמיש ואקרילן; "השידרה הבריאותית" – מצע שלבי עץ גמישים לתוספת נוחות.
  4. גודל – דאג שהמזרן גדול מספיק ומתאים לגובהו ומשקלו של הילד ומאפשר לנוע בנוחות במהלך הלילה.
  5. אופנתיות – לבני נוער חשוב מאוד להרגיש מקובלים כמו בבגדים העדכניים, ספות הנוער והמיטה וחצי משמשות לעיתים גם כרהיט עיצובי בחדר המעניק לו את הצבעוניות והנוחות המתאימים. יש לזכור כי ספת הנוער או המיטה וחצי תופסות מקום דומיננטי בחדר, מה גם שלרוב זה המקום בו מארחים חברים.
  6. התאמה לצרכים המשתנים של הילד – הספה/מיטה אף מחליפה לעיתים את שולחן הכתיבה ואת הכיסא הלא נוח – והופכת גם מקום ללימודים, לקריאה ועוד. לשם כך, ישנם חידושים רבים, הכוללים את סדרת UP&DOWN  לצעירים עם המנגנון הפנאומטי המאפשר הרמה והורדה של אזור הראש והגב במשיכה קלה אחת, מבלי לצאת מהמיטה.
  7. אל תתפתה למחירים – אחרי שלמדת על חשיבות השינה הטובה, אל תתפתה להנחות שיגרמו לך לרכוש ספה/מיטה לא מתאימה. זכור! כשליש מחייו מעביר ילדך בשינה והוא אף נמצא בשלבי התפתחותו הקריטיים, לכן חשוב לרכוש מיטה/ספה איכותיים בלי להתפשר.
השארת תגובה