דו"ח: שרי 'יש עתיד' מגדולי בזבזני כספי הציבור

מהדו"ח שמסקר את הוצאות החכי"ם עולה, כי ב'יש עתיד' לא מפספסים את ההווה ■ לפיד הוציא קרוב ל- 60,000 שקל עבור 'התעמלות וספורט' ■ רעהו שר החינוך, בזבז 950 אלף שקלים עבור "אירוח וכיבודים" לישיבות במשרד החינוך בשמונה חודשים

שי פירון. צילום: ששון תירם
שי פירון. צילום: ששון תירם
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

אמש פורסם דו"ח להוצאות של שרים וחברי כנסת, על ידי התנועה לחופש המידע ומטרתו להביא לציבור את ההוצאות שמוציאים שרים וחברי כנסת על חשבון המדינה.

כך למשל, מהדו"ח עולה כי שלושה חברי כנסת התקינו ברכבם בשנה האחרונה מקרר, מדובר בשר החינוך שי פירון, שר המדע יעקב פרי, סגן שר האוצר מיקי לוי, שלושתם חברי מפלגת יש עתיד. גם שרת הקליטה סופה לנדבר ("ישראל ביתנו") ומנכ"ל משרד החקלאות רמי כהן, התקינו מקרר ברכבם על חשבון הציבור.

הדו"ח מפרט גם את עלויות הטיסות של השרים. אחד מהם, זהו שוב שר החינוך שי פירון שטס בשנת 2013, 11 טיסות שעלותן למעלה מ-500 אלף שקל ! משרד החינוך גם מימון עלויות של שתי מסיבות עיתונאים שערך השר בהפרש של יום, שעלו 30 אלף שקל.

גם האוכל בכנסת אינו עולה מעט. מהדו"ח עולה, כי במשרד החינוך, הסתכמו ההוצאות על אוכל וכיבודים בלמעלה ממיליון שקל בשנת 2013, מתוכם כ-28 אלף שקל עבור "כיבוד השר במזנון הכנסת", 6,266 שקל בעבור כריכים לישיבות השר פירון ומנכ"לית המשרד מיכל כהן ו-950 אלף שקלים עבור "אירוח וכיבודים" לישיבות במשך שמונה חודשים בלבד.

ואילו יו"ר המפלגה, יאיר לפיד מצטייר גם כבזבזן גדול. נסיעותיו של לפיד לחו"ל, עמדו על 122,000 שקל. עבור ימי גיבוש לעובדי משרד האוצר, הוציא לפיד 1.7 מיליון שקל. 60.000 שקל, רק על מסיבות עיתונאים והופעות בתקשורת. ועוד 59,000 שקל עבור 'התעמלות וספורט'.
למרות ששרי החינוך והאוצר, מצטיירים כמקרים חריגים, הרי שגם רבים מתוך חברי כנסת חגגו ובזבזו את כספי המדינה שמוענקים להם, בשביל שירותים שונים.

5 תגובות
  1. שקר וכזב. רוב המשרדים סירבו לפרסם הוצאותיהם לרבות משרד ראש הממשלה גדול בזבזני כספי הציבור.

  2. שקר! מיקי לוי שילם על המקרר מכספו!

  3. מעניין אם שרי ש"ס או הבית היהודי היו הכי בזבזנים כמה התקשורת הייתה חוגגת על זה? שייקץ לפיד !!!

  4. קשקוש, פורסם שמיקי לוי קנה את המקרר מכספו האישי!

  5. חחח התנועה לחופש המידע????????
    איזה שטויות …..

השארת תגובה