נחנכה יחידת סיור רגלי שתפעל באזור דרום תל אביב

היום נחנכה יחידת הסיור הרגלי באזור דרום תל אביב. היחידה הוקמה בעקבות צורך מבצעי לתת מענה לתושבי השכונה למול גל הפשיעה באזור וזהו הוביל להקמתה בתצורה המתאימה – שיטור רגלי, לטיפול אפקטיבי בפשיעה ובפרט פשיעת רחוב.

0fe29416-0b74-47d6-9fa6-1879ce34e341
0fe29416-0b74-47d6-9fa6-1879ce34e341

היום במעמד השר לביטחון פנים ח״כ גלעד ארדן, מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשייך, ממ"ז ת"א משה (צ'יקו) אדרי, ממ"ר יפתח נצ"מ דני לוי, ראש עיריית ת"א מר רון חולדאי ונציגיו, נציגי התושבים ואורחים נוספים, נחנכה יחידת הסיור הרגלי של תחנת שרת במשטרת מחוז ת״א.

רעיון הקמתה והפעלתה של היחידה החדשה, עלה כצורך מבצעי למתן מענה מיטבי לתושבי האזור. מאפייני הפשיעה הייחודיים לאזור דרום ת״א ובפרט התחנה המרכזית, הובילו להקמתה בתצורה המתאימה – שיטור רגלי, לטיפול אפקטיבי בפשיעה ובפרט פשיעת רחוב.

בתום תהליך של ניתוח הפשיעה באזור ומאפייניה, הוחלט במשטרה על הקמתה של יחידת הסיור הרגלי בדרום ת״א. בבסיס ההחלטה עמד הצורך ליצירת אקלים של הגברת הציות לחוק וכן הנגשת מיטבית של שירותי המשטרה הן לתושבי האזור והן לאזרחים הרבים אשר פוקדים אותו מדי יום. מעבר למענה מהיר ונחוש באירועי פשיעה מזדמנים, ייתרונה המשמעותי של יחידת הסיור הרגלי בכך שהיא תעסוק רבות במניעה מצבית- מניעת התרחשויות פליליות על סוגיהן השונים עוד בטרם התרחשותן.

יחידת הסיור הרגלי החלה לפעול בחודש אפריל השנה בשת"פ עם פקחי סל"ע של עיריית ת"א. היחידה מונה כיום 24 שוטרים ומספר זהה של פקחי סל"ע והם פועלים במתכונת של משמרות, במקומות ובשעות הרלוונטיות על פי ניתוח השטח והאירועים.

שוטרי היחידה מוכוונים לנקיטת פעילות יזומה, נחושה ויצירתית שתכליתה הגברת תחושת הביטחון של התושבים והמבקרים באזור דרום ת״א. בנוסף על פעילות שיטור, שוטרי יחידת הסיור הרגלי והפקחים מפעילים מספר מודלים ייחודיים ובכלל זה מבצעים פעילות הסברה בנושאי סמים ואלכוהול, משתתפים במבצעי משילות (תאורה ברחובות, סימון שבילי אופניים, צביעת אבני שפה), נוטלים חלק בוועדות מייעצות, מבצעים הסברה בשת"פ עם פיקוד העורף במצבי חירום לקהילת הנתינים הזרים ועוד.

בתקופה שעברה מאז החלה יחידת הסיור הרגלי לפעול, ניכרת השפעתה בתחום המניעה המצבית (מתבטא ירידה של עשרות אירועים פליליים לעומת התקופה המקבילה אשתקד), בהגברת תחושת הביטחון של התושבים, בזמינות שירותי המשטרה באזור ובחיזוק כושר ההרתעה. עד סוף השנה הנוכחית אמורה היחידה להתרחב ולהמשיך את פעילותה החשובה באזור

השר לבט״פ ח״כ גלעד ארדן אמר במהלך הטקס: ״מהפכת שוטרי המקוף מתחילה כאן היום. במקום שכה זקוק להם – דרום תל אביב. שוטרי הסיור הרגלי יוצבו ויסיירו ברחבי המדינה באזורים הומי אדם בימים ובשעות שהציבור זקוק להם ויגבירו את תחושת הביטחון שלו. ככל שאנו דוהרים במירוץ הטכנולוגי, עדיין אין תחליף למגע הבלתי אמצעי של אזרח עם שוטר ברחוב שמגיע במהירות לכל מקום וקשוב לצרכיו. אין לי ספק ששוטרי המקוף יגבירו מאוד את תחושת הביטחון של הציבור ואת אמון הציבור״.

מפכ״ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך אמר במהלך הטקס: ״יחידת הסיור הרגלי, אותה חנכנו היום בתחנת שרת, מהווה מעין פיילוט לתכנית רחבה ומקיפה, אותה אנו מקדמים בימים אלה, להצבת שוטרי מקוף בכל רחבי הארץ. השיטור הרגלי מאפשר לנו להכיר מקרוב את הבעיות החברתיות של כל קהילה וקהילה, לקדש את השונות בין תאי השטח, ולשפר את איכות חייהם וביטחונם האישי של התושבים״.

ראש עיריית ת״א מר רון חולדאי אמר בנאומו: ״הימצאותו של שוטר מקוף שמכיר את השטח ואת תושבי האזור היא אבן יסוד בעבודה משטרתית, ואני שמח מאוד שמאמצים אותו.
שנים התנגדתי להקמת סיירת ביטחון עירונית, מאחר שסברתי שזהו תפקידה של משטרת ישראל, אבל עכשיו אני מבין שקיבלנו את ההחלטה הנכונה, מכיוון שהצלחנו לייצר תחושת ביטחון בקרב תושבינו, וזו המטרה שלשמה הקמנו את הסיירת״.

מפקד מחוז ת״א ניצב משה (צ׳יקו) אדרי אמר: ״מאז הפעלת היחידה בתחילת מאי 2016, ראינו את התוצאות שלא איחרו להגיע, הן בקשר עם האוכלוסייה והן בטיפול בפשיעה. שיתוף הפעולה בין משטרת מחוז ת״א לעיריית ת״א הוא מיוחד ומשקף את המדיניות של השר לבט״פ והמפכ״ל, הקשבה לרחשי הציבור, האוכלוסייה והרשות המקומית״.

.

השארת תגובה