חיי הרשע: התגלה יומן של הפושע הנאצי היינריך הימלר

יומן לא מוכר של הפושע הנאצי היינריך הימלר התגלה לאחרונה ברוסיה, עיתון "הבילד" הגרמני יפרסם חלקים ממנו • ביומן מתאר הימלר כיצד "נרתע" כשנתזי דם יהודי שהוצא להורג ניתזו על מעילו או כיצד אכל חטיף במחנה הריכוז "בוכנוולד"

פני הרשע
פני הרשע
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חיי הרשע: יומן לא מוכר של הפושע הנאצי היינריך הימלר התגלה לאחרונה ברוסיה, עיתון "הבילד" הגרמני יפרסם החל מהיום  (שלישי) חלקים ממנו .

הימלר כיהן בין היתר כראש האס אס, ראש הגסטפו ושר הפנים של הרייך הגרמני והיה למעשה המוציא לפועל של תכניות "הפתרון הסופי". היומן שכתב מגולל אירועים שקרו בשנות המלחמה ולפניה. היומן נעלם בסוף המלחמה והתגלגל לידיו של הצבא האדום.

היומן אותר לאחרונה בארכיב הצבא הרוסי בפודולסק, תחת הכיתוב "דנווליק", יומן ברוסית. על פני אלף עמודים, תיעד הימלר, שהתאבד בשבי הבריטים עם תום המלחמה, תאריכים, מקומות ופגישות שבהם עיצב את ה"פתרון הסופי".

בין שאר הדיווחים המזעזעים, מספר הימלר כיצד נרתע וכמעט התעלף, כשנתזי דם של יהודי שהוצא להורג בבורות ההריגה ניתזו על מעילו. כמו כן, מתאר הימלר כיצד הורה להוציא להורג עשרות אלפי בני אדם רק בגלל שקיבל פתק מהרופא שלו.

הימלר מספר על חטיף שאכל במחנה הריכוז "בוכנוולד", כשסביבו אלפי יהודים גוועים ברעב. בקור רוח מתאר הפושע הנאצי, כיצד בבואו למחנה ההשמדה סוביבור חזה ב"יעילות" מנועי הדיזל, שהופעלו במקום לצורך רצח היהודים. הוא גם קובע ביומן, שכלבי השמירה החדשים במחנה אושוויץ "יכולים לקרוע לגזרים כל אחד אחר חוץ מהמטפלים שלהם".

בין התיאורים המזוועים, מספר הימלר על פני משפחתו ומכנה אותם בשמות חיבה. כך למשל, בתו של הימלר, גודרון, המכונה ביומן "פופי".

הימלר מעולם לא עמד לדין על הזוועות שלהן היה אחראי במסגרת תפקידו. הוא נשבהעל ידי חיילים בריטים בסוף המלחמה כשהוא מסתתר בצפון גרמניה עם מסמכים מזויפים ולבוש במדי צבא של חייל פשוט. במהלך החקירה זיהו אותו שוביו, בתגובה בלע הימלר כמוסת ציאניד שהוחבאה בין שיניו ומת תוך כמה דקות.

השארת תגובה