היום, במחוזי: עורכי דינו של הרב ברלנד ידרשו לשחררו ממעצר

אחרי הגשת כתב האישום נגד מנהיג 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד ביום שישי האחרון והארכת שהותו במעצר – היום בשעה 12:00 יתקיים ביוזמת עורכי דינו דיון נוסף בדרישה לשחרר את הרב לחופשי או לחלופת מעצר • בתו כך, הרב הורה לחסידיו; "לא לעשות עצרת תפילה על יד בית המשפט"

הרב ברלנד בבית המשפט
הרב ברלנד בבית המשפט

אחרי הגשת כתב האישום שהוגש ביום שישי נגד מנהיג 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד והארכת שהותו במעצר – היום בשעה 12:00 יתקיים ביוזמת עורכי דינו של הרב דיון נוסף, עשירי במספר, בדרישה לשחרר את הרב לחופשי או לחלופת מעצר.

בדיון שיתקיים בבית משפט המחוזי בירושלים יערערו עורכי דינו של הרב על החלטת השלום מיום שישי לעצור את הרב ברלנד עד להחלטה אחרת. למרות שנקבע דיון ל-10 באוגוסט לעניין תנאי חלופת מעצרו, כבר אמש הוגש הערר, שיידון היום, בין היתר בשל אירועים שהתרחשו בליל שבת, אחרי הדיון.

על פי הערר, הרב ברלנד, קשיש בן 80, חולה לב, טולטל בסמוך לערב שבת לכלא מרוחק בדרום הארץ ללא כל הצדקה, דבר שלא הוסיף לבריאותו הלקוייה. לדברי עו"ד רחל תורן, באת כוחו, הגיעה העת ליתן משקל גם לזכויות הפרט של הרב, שעומדת לו חזקת החפות, זכויות שנפגעו פעם אחר פעם.

לדבריה, בהחלטת השלום לא ניתן משקל ראוי למצבו הרפואי. בערר מזכירה תורן, כי בשלוש החלטות שונות הורה השלום בראשל"צ לשחררו עוד לפני הגשת כתב האישום. עתה, משהוגש, יש לתת משקל ראוי למקומם של המעשים המיוחסים לרב ברף התחתון של העבירות.

בתוך כך, אמש קרא הרב ברלנד לאלפי חסידיו שלא להפגין היום מחוץ לשערי בית המשפט המחוזי. בכתב ידו שהופץ בין תלמידיו, כותב הרב, "לכבוד אנשי שובו בנים נא לא לעשות עצרת תפלה בשיך גארח על יד בית משפט את כל העצרות לעשות ברחוב חומה השלישית וללא שום אלימות ולכבד את כל השוטרים כי הם עושים מלאכתם נאמנה וביושר בברכת התורה. עבדכם הנאמן אליעזר ברלנד".

השארת תגובה