בלכוד תוקפים: "בנט ושקד הם יקירי השמאל"

על רקע התנגדותם של שרי הבית היהודי, נפתלי בנט ואיילת שקד, לדחיית מועד עליית תאגיד השידור הציבורי לאוויר, תוקפים בליכוד: "בנט ושקד הם יקירי השמאל ונוני מוזס, שתומכים במאמצים הבלתי נלאים שלהם לפגוע בראש הממשלה נתניהו"

נפתלי בנט ונתניהו. צילום: לע"מ
נפתלי בנט ונתניהו. צילום: לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ריח של בחירות: אחרי שהערב (ראשון) פורסמו ציטוטים של נפתלי בנט ואיילת שקד מתוך ישיבת הממשלה, נגד יזומת ראש הממשלה להאריך את מועד תחילת שידורי "כאן", תאגיד השידור הציבורי, תוקפים במפלגת הליכוד, "בנט ושקד הם יקירי השמאל".

בהודעה מטעם הליכוד נמסר, "בנט ושקד הם יקירי השמאל ונוני מוזס (מו"ל ידיעות אחרונות), שתומכים במאמצים הבלתי נלאים שלהם לפגוע בראש הממשלה נתניהו ובשלטון הליכוד".

כאמור, ההודעה מגיעה לאחר פרסום חדשות 2 על הדיון סוער בישיבת הממשלה הבוקר על תאגיד השידור הציבורי. שרת התרבות מירי רגב התבטאה בישיבה, "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו? השר צריך לשלוט. מה? נעמיד כסף ואז הם ישדרו מה שהם רוצים?".

בתגובה אמר שר החינוך, "אם לא רוצים את התאגיד אז תגידו – איבדנו שליטה על זה, אנחנו לא רוצים. אבל הדחייה לשנה וחצי נועדה להפחיד עיתונאים גם מימין וגם משמאל להצטרף. יש פה רצון להטיל סימן שאלה כדי להקשות ולייצר תקופה שהתאגיד יהיה בתלות מוחלטת בדרג הפוליטי".

שר המדע אופיר אקוניס הגיב לדבריו של בנט, "אבל אין שם ליכודניקים, אין שם פריפריה, אין שם מזרחיים". שר המדע המשיך, "לבית היהודי לא אכפת, אתם מכניסים לשם מפד"לניקים". בעקבות דבריו של אקוניס, התערבה שרת המשפטים איילת שקד ואמרה, תוך שהיא דופקת על השולחן, "תפסיקו כבר עם השקרים שלכם! תלמדו לשלוט ותפסיקו לקטר. חבורת בכיינים. יש לכם עיתון משלכם, מה אתם מקטרים?".

יחסיו של נפתלי בנט ובנימין נתניהו עלו על שרטון כבר כמה פעמים, כשהמקרה האחרון, רק לפני חודשיים, אז דרש בנט מינוי מזכיר צבאי לחברי הקבינט וראש הממשלה סירב. כעת נותר להמתין ולראות האם המשבר יחריף או שגם הפעם מישהו יתקפל.

השארת תגובה