קריאות בוז לבוז'י • הרצוג: "לא זז לשום מקום"

ועידת מפלגת העבודה נפתחה בקריאות בוז צורמות ליו"ר המפלגה בוז'י הרצוג • הרצוג, "כבר קראו לי כלב, אני לא מתרגש. אני לא זז לשם מקום ואתם תראו את זה" • יחימוביץ', "ניסיון נואש לזכות באמפתיה על בסיס חמלה"

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה

מבוכה ליו"ר העבודה: יו"ר העבודה יצחק בוז'י הרצוג, הגיע היום (ראשון) לנאום בוועידת המפלגה בית החייל בתל אביב ונתקל בקריאות בוז צורמות. הפעילים סירבו לאפשר לבוז'י לדבר וצעקו שוב ושוב, "בוז'י הביתה".

בתגובה לקריאות הבוז, אמר הרצוג: "אולי תכבדו? אנחנו מפלגה שצריכה ללמוד לכבד". אחר כך פנה הרצוג לתומכיו, "חברים וחברות בואו תגידו להם שככה לא מפריעים, ככה לא ניתן להם לפוצץ את הוועידה. תגידו להם. ככה לא ניתן למפלגה להתנהג. תגידו לא לאלימות הזו".

הרצוג המשיך לנסות להשתיק את קהל שואגי הבוז, "מי שלא רוצה יש דלת משמאל ודלת מימין, אבל כדאי שחברי וחברות הוועידה יקשיבו וישמעו. אני מציע שגם תשמעו ולא רק תצעקו". כשנאמניו התחילו לפתוח בקריאות עידוד "הרצוג הרצוג", אמר היו"ר "כן. תראו להם מי יותר חזק".

למרות קריאות הבוז הרבות, ניסה הרצוג להמשיך, תוך שהוא פונה לקהל, "אתם יכולים לעשות כמה רעש שאתם רוצים. וזה לא יעזור לכם, כבר קראו לי כלב, אני לא מתרגש. אני לא זז לשם מקום ואתם תראו את זה. זה הבית שלנו ואנחנו צריכים לשמור עליו נגד המסיתים ואנחנו נאמר את דברנו ובגדול. האם אנחנו מפלגה דמוקרטית שמשמיעה קולות שלא מזלזלת בחברי הוועידה בשום פנים ואופן, שלא מקללת את היושב ראש שלה ולא קוראת לו כלב הולך על ארבע?."

לקראת סיום נאומו של הרצוג, הצטרף מזכ"ל המפלגה, חבר הכנסת חיליק בר ואמר: "לכל החברים שקראו בקיראות בוז "לכן תמצאו לכם בית פוליטי אחר".

חברת הכנסת שלי יחמוביץ תקפה את הרצוג, "האיומים של הרצוג לסילוק חברי מפלגה מחפירים, והבכי והנהי על קריאות הבוז שספג הם כל דבר חוץ ממנהיגות. קריאת הבוז הקשה ביותר נשמעה היום דווקא מפי הרצוג, כשבשיא חולשתו הציבורית הודיע ל-60 אלף חברי מפלגה שהוא מצפצף עליהם צפצוף ארוך וכי באמצעות קומבינות יוכל לארגן לעצמו קדנציה נוספת בלעדיהם".

יחמוביץ המשיכה, "היום על הבמה, בפעם האלף שב הרצוג וקונן על כך שלכאורה כונה כלב. בפועל משתמש הוא עצמו במלה כלב מאה פעמים ביום, אף שבמציאות מעולם לא נאמרה לגביו. זהו ניסיון נואש לזכות באמפתיה על בסיס חמלה, אולם בבכיינות לא בונים במנהיגות".

הרקע למהומות בוועידת המפלגה, בקשתו של הרצוג לדחות את הבחירות על הנהגת המפלגה ליולי 2017. מנגד חברי הכנסת שלי יחמוביץ ואראל מרגלית מבקשים לקיים את הבחירות המקדימות עד סוף השנה הקרובה. לדבריהם, הדחייה מנוגדת לחוקת המפלגה, הקובעת כי יש לערוך פריימריז עד 14 חודשים מיום הבחירות לכנסת.

למרות קריאות הבוז, ניצח הרצוג בניצחון חד משמעי. הצעתו לדחות את הבחירות התקבלה ברוב גדול של 64 אחוז מחברי הוועידה, 750 צירים תמכו בהצעתו לדחות את מועד הבחירות, מול 402 שהתנגדו.

השארת תגובה