בצה"ל שיבצו ל"משגיח כשרות": חילוני מחלל שבת

נער חילוני מאשקלון ביקש להשתבץ בשב"ס אלא שבצבא הודיעו לו אתה משובץ לתפקיד משגיח כשרות • רב צבאי ל'כל הזמן', "ישנם חילונים המשרתים ברבנות הצבאית, אולם לא בתפקיד של משגיח כשרות. מדובר בהחלטה תמוהה"

לשכת הגיוס באר שבע | צילום: Pavel Peisakhov, מתוך פייסבוק
לשכת הגיוס באר שבע | צילום: Pavel Peisakhov, מתוך פייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

את הסיפור הזה עדיין לא שמעתם: נער חילוני שהגיע לגיל הגיוס, ביקש להשתבץ בשב"ס, אלא שבצה"ל הודיעו לו: "שובצת לשמש כמשגיח כשרות".

הסיפור התחיל, כאשר ב' (הפרטים שמורים במערכת), נער חילוני  תושב העיר אשקלון, התייצב בלשכת הגיוס בבאר שבע, לאחר שלביתו הגיע לאחרונה צו התייצבות. אחרי השלמת המבחנים הרפואיים, כשנשאל היכן הוא מעוניין להשתבץ, השיב הנער בשירות בתי הסוהר. לאחר ימים ספורים הגיע לביתו של ב. הודעה מצה"ל, בה מודיעים לו כי הוחלט לשבץ אותו לתפקיד משגיח כשרות.

ב' השתומם לקבל את המכתב. הוא אינו שומר תורה ומצוות, ואין בינו לבין כשרות כל קשר. משפחתו של ב' ניסתה להבין את פשר ההחלטה התמוהה, אולם למרות ניסיונותיה לא הצליחו לקבל תשובה רשמית. לטענתם, גורם המעורב בעניין השיב כי בשל רישום פנימי כלשהו בשב"ס סירבו לקבלו לשירות, ואת על אף תעודת היושר בה מחזיק הנער ולמרות היותו חובש במד"א.

בשיחה עם 'כל הזמן' מבהירים בני משפחתו של ב', "לא הבנו מאיפה זה בא, מה לו ולתפקיד שכזה בכלל? ניסינו לברר, אבל לא קיבלנו כל תגובה. סירבו לתת לנו לשוחח עם הגורמים הרלוונטיים". בני המשפחה מוסיפים ומספרים: "מדובר בבחור חילוני לכל דבר שאינו מקפיד אפילו על שמירת שבת, ואפילו לא על הפרדה בין בשר לחלב. לקחת אותו לתפקיד של משגיח כשרות זה דבר שנשמע לנו הזוי עד תמוהה".

בבירור שערכנו ב'כל הזמן' מתברר, כי הנער אכן למד בתיכון מוכר בעיר אשקלון, בה מתגורר, ומינויו לתפקיד משגיח כשרות נראית תמוהה ואף הזויה. גם רבנים צבאיים עימם שוחחנו אישרו כי מדובר בהחלטה תמוהה: "ישנם חילונים המשרתים ברבנות הצבאית, אולם לא בתפקיד של משגיח כשרות. מדובר בהחלטה תקדימית שחייבים לברר אותה היטב" אמרו ל'כל הזמן'.

למרות הטענות, לא הצלחנו עד לשעת פרסום הכתבה לקבל את תגובת דובר צה"ל ולכשתתקבל נפרסמה.

תגובה אחת
  1. דייייי לרבנות ולכשרות הזבל שלהם

השארת תגובה