למרות ההצהרות: רה"ע נתניה תתמוך בחילול שבת

פרסום ראשון: למרות שרק בשבוע שעבר אמרו בעיריית נתניה ל"כל הזמן", כי מתחם הפלנתניה לא יפתח בשבת, היום תדון בכך מועצת העיר וראש העיר והסיעות החילוניות יתמכו בחילול השבת • ל"כל הזמן" נודע כי הגר"ש בעדני הורה להתנגד, אך טרם התקבלה החלטה

הפלנתניה צילום: יח"ץ
הפלנתניה צילום: יח"ץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המלחמה על השבת • פרסום ראשון: לאחר שבעיריית נתניה אמרו ל"כל הזמן", כי מתחם ה"פלנתניה" לא יפתח בשבת, כעת מתברר כי ראש העיר וסיעות חילונית, החליטו לתמוך  בפתיחת המתחם בשבת.

למרות הצהרות עיריית נתניה בשבוע שעבר, כי המתחם החדש לא יפתח בשבת, החליטה ראש העיר מרים פיירברג איכר וסיעת 'למען נתניה' בראשות הרצל קרן, להצביע היום (רביעי) בדיון במועצת העיר בעד פתיחת המתחם בשבת.

ל"כל הזמן" נודע, כי חבר מועצת חכמי התורה, הגר"ש בעדני, הורה להתנגד בהצבעה. יחד עם זאת, יו"ר ש"ס בעיר חגי חדד, אמר ל"כל הזמן" בצהרים, כי טרם התקבלה החלטה.

נציג הבית היהודי ישראל שטבון, אמר ל"כל הזמן", כי הסיעות הדתיות יתנגדו. יניב טסה, נציג תנועת הרווחה בעיר מסר: " כרגע מנסים למצוא פתרונות בסופו של דבר הרבנים אלו שיחליטו".

מעיריית נתניה נמסר ל"כל הזמן": "הסיעות, למען נתניה, בראשות הרצל קרן ונתניה אחת, בראשות מרים פיירברג – איכר, החליטו להצביע במועצת העיר הקרובה, בעד הפעלת הפלנתניה בשבת, במתכונת דומה להפעלת מבני ציבור בעיר ירושלים.

משמע, מכירת כרטיסים מראש בימי חול והפעלת המתקן בשבת על ידי עובדים שאינם יהודים. בתוך כך תתאפשר הפעלת המקום בשבת למעוניינים בכך, תוך שמירה על קדושת השבת".

כזכור, רק בשבוע שעבר, מסרו בעיריית נתניה, בתגובה ל"כל הזמן":  שהעניין נשקל שנית והוחלט של לפתוח את המקום בשבת. "בשל העובדה שהפעלת שעון השבת פגעה בפעילות התקינה של מקרן הפלנטריום, ניסתה הנהלת המקום לאתר דרכים חלופיות להפעלתו ללא חילול שבת. לאחר שלא נמצאה דרך מתאימה להפעלתו ללא חילול השבת, החליטה הנהלת העיר להפעילו בכל ימות השבוע, למעט בזמן השבת. בהתאם לכך יפעל הפלנטריום ביום שישי עד לשעה 15:00 ובמוצ״ש".

השארת תגובה