בתום המצוד: חוסל המחבל רוצח הרב מיכי מרק הי"ד

הותר לפרסום: בתום מצוד ממושך של כוחות הביטחון נתפסה חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע הירי בו נרצח הרב מיכאל מרק הי"ד • במהלך הפשיטה פתח המחבל בירי לעבר כוחות צה"ל, הכוחות השיבו בירי טילי נ"ט והוא חוסל, יתר חבר החולייה נעצרו

הרב מיכי מרק
הרב מיכי מרק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הותר לפרסום: כוחות צה"ל פשטו במהלך הלילה (רביעי) על בית המחבל רוצח הרב מיכי מרק הי"ד, המחבל פתח בירי לעבר הכוחות וחוסל, יתר חברי החוליה נעצרו.

כוחות חטמ"ר עציון, בשיתוף השב"כ והימ"מ פשטו על דירת המסתור בה הסתתר המחבל, אשר ביצע את הפיגוע לפני כחודש, בו נרצח הרב מיכאל מרק ז"ל ונפצעו אשתו וילדיו. במהלך הפשיטה, המחבל פתח בירי לעבר כוחות צה"ל. בתגובה, הכוחות השיבו בירי מספר טילי נ"ט לעבר המבנה בו התבצר המחבל, ולבסוף הרסו את הבית בו שהה באמצעות כלי הנדסה והרגו את המחבל. בקרבתו נמצא אמל"ח, נשק מסוג קלאצ'ניקוב ורימון מאולתר.

בנוסף, במהלך הפעילות נעצרו 3 סייענים למחבל. כמו כן, נפצעה פלסטינית באורח קל מחילופי האש ופונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. במסגרת פעילות המעצרים מול חברי התשתית נעצר מוחמד עא מג'יד עמאירה, אשר ביצע את הפיגוע יחד עם מוחמד פקיה, ונוספים אשר סייעו לשניים לבצע את הפיגוע הרצחני.

המחבל שנהרג הלילה הוא מחמד ג'בארה פקיה, כבן 29, במוצאו תושב דורא אשר התגורר בחברון, נכלא בעבר בישראל, ושוחרר בשנת 2010 לאחר שריצה ארבע שנים בכלא בשל פעילותו בארגון הג'יהאד האסלאמי, במסגרתו תכנן פיגועים יחד עם נוספים. במהלך מאסרו עבר לשורות ארגון החמאס.

העצורים הלילה הם: מוחמד עא מגי'ד עמאירה, תושב דורא, כבן 38, פעיל מנגנון הביטחון הלאומי של הרשות הפלסטינית. מוחמד עמאירה, נעצר בתאריך 4/7/16 לחקירה, עמאירה הודה כי שימש נהג במהלך הפיגוע כאשר פקיה ביצע בפועל את הירי הקטלני. במסגרת החקירה בשב"כ הוסגרו הנשק והרכב באמצעותם בוצע הפיגוע.

אחיו של מוחמד פקיה, צהיב, נעצר והודה בחקירתו כי סייע למוחמד פקיה להסתתר ולהחביא אמל"ח אשר היה ברשותו של מוחמד פקיה. במקביל, נעצר בן דודם של האחים, מעאז פקיה, אשר מסר בחקירתו כי סייע בהלנתו של מוחמד פקיה בימים לאחר הפיגוע. כמו כן, נעצרו לחקירה קרובי משפחה נוספים אשר סייעו למוחמד פקיה להסתתר לאחר ביצוע הפיגוע.

משפחתו של הרב מיכי מרק הגיבה לבשורה, "אנחנו מודים לצה"ל לשב"כ ולכוחות הביטחון על כך שעשו לילות כימים למציאת הרוצחים והגעה אליהם. הזדעזענו לשמוע על כך שמדובר במחבל מהרשות הפלסטינית ועל כך שמדובר באנשים שהיו מוכרים לכוחות הביטחון וישבו בכלא והשתחררו. אנו מצפים לתגובה ראויה בכל המישורים על עובדה זו".

ראש מועצת הר חברון  יוחאי דמרי הגיב לחיסול, "קיבלנו את הידיעה על תפיסתם של המחבלים ברגשות מעורבים. מחד הערכה עצומה לצה"ל על הנחישות העבודה העיקשת ועל הצלחתם להגיע אל הרוצחים. מאידך, אנחנו לא רגועים יותר ודבר זה איננו מונע לצערנו את הרצח הבא. ביצת הטרור ממשיכה לדמם כל עוד לא מפעילים אמצעים נוספים קשים מול הרוצחים עוזריהם וקרוביהם מחד ומאידך מגבירים ומרימים את ההתיישבות".

השארת תגובה