המשטרה מנעה מפייגלין לעלות להר הבית

ח"כ משה פייגלין לא התרשם מהאיסור שהטיל אהרונוביץ על כניסה להר הבית ביממה הקרובה וניסה בכל זאת את מזלו ■ המשטרה הונחתה שלא לאפשר את הביקור חרף מעמדו ■ פיגליין: "זה פרס לטרור. היום, ההר צריך להיות פתוח רק ליהודים"

משה פייגלין בהר הבית
משה פייגלין בהר הבית
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כפי שפורסם, לאור ההתנקשות בפעיל הימין ואיש הר הבית יהודה גליק, הורה הבוקר שר הביטחון יצחק אהרונוביץ', על סגירה מוחלטת של הר הבית הן ליהודים והן לערבים, מחשש להתפרעויות והפרות סדר.
חרף ההחלטה, הגיע הבוקר ח"כ משה פיגליין להר הבית, בניסיון להיכנס למקום, אולם השוטרים מנעו ממנו את הכניסה.

בתגובה לכך אמר פיגליין: "התמונה בה המוסלמים מקיימים תפילה על ההר, בשעה שאני נציג הריבון חבר כנסת מנוע מלעלות להר, היא תמונת ניצחון של היורה ושולחיו. אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו להפוך את התמונה, היום ההר צריך פתוח רק ליהודים".

בתגובה לפיגוע אמש, אמר ח"כ אורי אורבך כי "האלימות הערבית וההסתה הקשה נגד נוכחות יהודית בירושלים בכלל ובהר הבית בפרט, מסוכנות לשלומה של המדינה ולביטחונם של האזרחים. ביטחון האזרחים הכרחי גם בהר הבית, גם במזרח העיר וגם במערבה, ברכבת הקלה ובאוטובוסים. אויבי ישראל תמיד יחפשו וימצאו תירוץ לפתוח בפעולות אלימות מסוגים שונים. אסור לנו לפחד מהאלימות הזו, וכמו במערכות אחרות, גם במערכה הזו ידנו תהיה בע"ה על העליונה".

כצפוי, חברת כנסת זהבה גלאון גיבתה את החלטת כוחות הביטחון, לסגור את הר הבית היום למתפללים משני הצדדים: "אני מאמינה בזכותם של יהודים ומוסלמים להתפלל בהר הבית, אך ניצול חופש הפולחן כדי לייצר פרובוקציות, לקדם אג'נדה לאומית ולהתסיס את הרוחות בירושלים הוא מסוכן וכוחות הביטחון צריכים כעת לעשות הכל כדי למנוע הסלמה נוספת".

השארת תגובה