ערר המשטרה התקבל: מעצר הרב ברלנד הוארך ביממה

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד קיבלה את ערר המשטרה והחליטה להאריך ביממה נוספת עד מחר בשעה 14:00 את מעצרו של הרב ברלנד • בדיון אמרה המשטרה כי הצהרת התובע כבר הייתה אתמול מוכנה אלא שהגיע מידע חדש • פרקליטת הרב: "מנסים לקושש אך מעלים חרס"

הרב ברלנד בבית המשפט
הרב ברלנד בבית המשפט
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרשת הרב ברלנד: שופטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, דבורה עטר, קיבלה את ערר המשטרה, והאריכה את מעצרו של מנהיג קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד ביממה נוספת, עד מחר בשעה 14:00.

במהלך הדיון טענה המשטרה, כי כבר אתמול הודפסה הצהרת תובע נגד הרב ברלנד, אלא שברגע האחרון הגיע למשטרה מידע חדש, וכעת הם בודקים זאת.

עורכת דינו של הרב רחל תורן אמרה, כי המשטרה מקדישה משאבים חסרי תקדים בהיקפם על חשבון קופת הציבור כאשר מדובר בעבירות המצויות ברף הנמוך של הענישה. עו"ד תורן אמרה כי המשטרה מיצתה את החקירה והעימותים על פי צו ההסגרה ואם למשטרה יש מידע חדש היא יכולה לחקור ללא השארת הרב במעצר. לדבריה המשטרה בימים האחרונים מנסה לקושש מן הגורן ומן היקב תלונות חדשות נגד הרב אך הם מעלים חרס.

בהחלטתה כתבה השופטת: ״לאור חומר החקירה שהוצג לפניי עתה ואשר לא היה בפני בימ"ש קמא, ופעולות החקירה המבוצעות, מצאתי כי יש לאפשר חקירה בעוד המשיב שוהה במעצר״.

במהלך הדיון הפגינו חסידיו של הרב מול בית המשפט וקיימו במקום עצרת מחאה.

כזכור, אמש הורה בית משפט השלום בראשון לציון לשחרר את הרב ברלנד למעצר בית, אלא שהמשטרה ביקשה עיכוב ביצוע בכדי להגיש ערר, השופט נעתר לבקשה והאריך את המעצר ביממה. היום הגישה המשטרה ערעור שכאמור התקבל והמעצר הוארך ביממה.

מהמשטרה נמסר: "אנו דוחים בתוקף שורת טענות והתבטאויות המתפרסמות ביממה האחרונה, בעיקר ברשתות חברתיות, אשר אין בהם אלא נסיון הכפשה מגמתי של גורמי האכיפה. החקירה מתנהלת באופן מקצועי ומשיקולים ענייניים גרידא ודי אם נזכיר בעניין זה את הליך ההסגרה שהושלם ואת החלטות בית המשפט המחוזי".

השארת תגובה