דיון סוער על תקציב דו שנתי: גפני הוציא את שפיר מהוועדה

עימות נרשם היום בין גפני לסתיו שפיר, זאת במהלך דיון סוער בוועדת הכספים על תקציב דו שנתי בשיאה של הסערה הוציא גפני את שפיר מהוועדה בהמשך היום צפויה הוועדה לאשר את החוק המאפשר תקציב דו שנתי ל-2017-2018

משה גפני. צילום: הכנסת
משה גפני. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ברוגז? אחרי שהחמיאו אחד לשני פעמים רבות, הבוקר נרשם עימות בין יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני לח"כ סתיו שפיר.

במהלך דיון סוער בוועדת הכספים על הצעת החוק שתאפשר תקציב דו שנתי ל-2017-2018, חברי האופוזיציה מנעו את מהלך הדיון התקין, ובראשם סתיו שפיר. גפני קרא את שפיר לסדר, אך לבסוף נאלץ להורות לסדרני הכנסת להוציאה מהדיון.

הוויכוחים בדיון נסבו על מידת הביקורת וההתערבות של ועדת הכספים בשינויים ובהתאמות שיידרשו במעבר בין שתי שנות התקציב בסוף 2017. הוועדה צפויה לאשר בשעות הקרובות את הצעת החוק לאחר שכל דרישותיה מהימים האחרונים להגברת הפיקוח ולחיוב אישור הוועדה לצעדים שיינקטו כחלק מההתאמות.

גפני דחה את טענות האופוזיציה, לפיהן הקואליציה ויתרה על השפעתה על התקציב עקב העובדה שגם ויתרה על אישור תקציב 2018 בשלוש קריאות וגם לא תתערב דיי הצורך בהתאמות.

גפני: "ממילא כל שינוי מהותי ידרוש שינויי חקיקה, תקנות או הוצאת צווים והדבר מחייב בכל מקרה, דיון ואישור של ועדת הכספים. לראשונה יהיה תקציב דו-שנתי מפוקח ומבוקר לכל אורך קיומו".

השארת תגובה