הרב ברלנד שוחרר למעצר בית, המשטרה ביקשה עיכוב והרב שב למעצר

שופט בית משפט השלום בראשל"צ החליט לשחרר למעצר בית את הרב אליעזר ברלנד • אלא שהמשטרה ביקשה עיכוב ביצוע בכדי שיוכלו לערער והשופט קיבל את הבקשה וקבע כי הרב ישאר במעצר עוד 24 שעות • במהלך הדיון הסכים הרב להיבדק בפוליגרף • שידור חי

העצרת
העצרת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרשת הרב ברלנד: דרמה מתחוללת כעת בבית המשפט השלום בראשון לציון. השופט עמי קובו החליט אחרי דיון ארוך לשחרר את הרב אליעזר ברלנד למעצר בית, חסידיו של הרב כבר התכוננו מחוץ לבית המשפט לקבל את פניו, אלא שהמשטרה ביקשה עכוב ביצוע לצורך ערעור, והשופט קבע כי הרב ישאר במעצר עוד 24 שעות.

בדברי הסיכום אמרה באת כוחו עו"ד רחל תורן, כי יש לשחרר את הרב ברלנד לאלתר. לדבריה, הרב הגיע ארצה מיוזמתו, מסדר גירסה מלאה, ביקש להתעמת עם התלונות ואף הסכים להיבדק במכונת אמת. עו"ד תורן תקפה את התנהלות המשטרה בחקירה, בקשת הסגרה שמידע חשוב בעניין החשדות שבהן חשוד הרב לא צויינו בה כדי להשחיר את דמותו ופועלו. לדברי תורן המשטרה מבזבזת זמן וטרם השלימה חקירה פשוטה שנקצבו לה כמה ימים. ניתן לסיימה גם כאשר הרב משוחרר לחלופת מעצר.

במהלך כל הדיון, שנדחה שוב ושוב, והופסק באמצע, התאספו מחוץ לבית המשפט אלפים מחסידי הרב ברלנד, שמחו על מעצרו, שרו וקראו תהילים. בין היתר השתתפו בעצרת כמה מרבני ברסלב המשתייכים לקהילת שובו בנים.

השארת תגובה