חשיפה: חברי הצוות שיעסקו בנושאי דת ומדינה

מחר יתכנס לראשונה צוות שיכלול את נציגי כל סיעות הקואליציה ויעסוק בחקיקה בנושאי דת ומדינה במושב הבא • הצוות יכלול חברי כנסת מכל סיעות הקואליציה, למעט ש"ס ששלחו את ראש המטה של השר דרעי ולא חבר כנסת

ח"כ מנחם אליעזר מוזס
ח"כ מנחם אליעזר מוזס
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעקבות פניית ישראל ביתנו, מחר (שני) יתכנס לפגישה ראשונה צוות שיכלול את נציגי כל סיעות הקואליציה. בפגישה ידונו בנושאי הסטטוס קוו והעברת חוקים בנושאי דת ומדינה, זאת לקראת מושב החורף הבא.

ל'כל הזמן' נודע שמות נציגי המפלגות בצוות שיוקם. חברי הצוות: השר יריב לוין מהליכוד,חבר הכנסת אליעזר מנחם מוזס מיהדות התורה. חברת הכנסת רחל עזריה מכולנו, חברת הכנסת שולי מועלם מהבית היהודי וחבר הכנסת רוברט אילטוב מישראל ביתנו. בש"ס לעומת זאת, לא שלחו נציג בכיר, אלא שלחו רק עוזר של שר. העוזר הוא עו"ד משה ארבל, ראש המטה של השר אריה דרעי.

למרות שההסכמים הקואליציוניים נחתמו כבר לפני תקופה ארוכה, הצוות יתכנס רק מחר בעקבות דרישת ישראל ביתנו. בשבוע שעבר שלח יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב, מכתב לשר יריב לוין, בדרישה להקים את הצוות כפי שסוכם במסגרת ההסכמים הקואליציוניים. בעקבות הפניה של ח״כ אילטוב יתכנס הצוות שיכלול כאמור את נציגי כל הסיעות מחר ב-19:00 במזנון הכנסת.

במכתב לשר לוין כתב אליטוב, "ביום 25 במאי 2016 נחתם הסכם קואליציוני לצירוף סיעה לממשלה ה-34 למדינת ישראל, בין הליכוד לישראל ביתנו. בהתאם לסעיף 36 להסכם הקואליציוני, נדרשת להקים צוות, אשר יכלול את נציגי כל הסיעות החברות בקואליציה, לנושא חקיקת דת ומדינה. בהתאם להסכם כאמור, חוקים הנוגעים לנושא דת ומדינה לא יקודמו, לא יאושרו ולא יחוקקו אלא אם כן אושרו פה אחד על ידי הצוות לנושא חקיקת דת ומדינה. עד כה לא הוקם הצוות בראשותך, וחברי כנסת מהקואליציה והממשלה ממשיכים להעביר חקיקה הנוגעת לנושא דת ומדינה, בניגוד להסכם הקואליציוני כאמור. אבקש ממך להקים את הצוות לנושא דת ומדינה ולהביא לדיון את כל החקיקה הרלוונטית״.

השארת תגובה