ערעור המשטרה התקבל: הוארך מעצרו של הרב ברלנד

בית המשפט המחוזי בלוד ביטל את החלטת בית המשפט מאמש והאריך את מעצר הרב ברלנד עד ליום שני בצהריים • בעקבות ההחלטה כ-200 מחסידי הרב יעשו את השבת מחוץ לכלא ניצן בעיר רמלה

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד

אכזבה בקהילת ברסלב: בית המשפט המחוזי בעיר לוד, ביטל את החלטת בית המשפט השלום מאמש (חמישי) והאריך את מעצרו של הרב ברלנד, רב קהילת "שובו בנים, עד ליום שני בשעה 2 בצהריים.

כזכור, אמש ביקשה המשטרה בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון, להאריך את מעצר הרב בשישה ימים, בשל צורך לערוך עימותים עם המתלוננות. השופט מנחם מזרחי, דחה את בקשת המשטרה וקבע כי עד היום בצהריים יערכו העימותים. השופט אף נזף במשטרה וטען, כי היה עליהם להיערך עם חומר החקירה כבר קודם. במהלך הדיון אמר השופט, "הרב איננו ראש ארגון פשע".

למרות הסיכום המוקדם, המשטרה לא ערכה את העימותים כמתוכנן והשופטת דבורה עטר קיבלה את בקשתה. במהלך הדיון אמרה באת כוחו של הרב, עו"ד רחל תורן, כי זו פעם ראשונה ב-33 שנות הקריירה שלה שהיא נתקלת במקרה שנראה כמו רדיפה. עורכת הדין סיפרה, כי חוקרי המשטרה התייחסו בזלול לרב וניסו להשפיל אותו במהלך החקירה. על אף הטענות, פסקה השופטת, כי לא היה מקום להורות על שחרור הרב לחלופת מעצר בית אמש, בשל חשש להימלטות ושיבוש החקירה.

בעקבות פסיקת בית המשפט, החלו חסידי הרב לבנות אוהל מחוץ לכלא ניצן בעיר רמלה, שם ישהה הרב בשבת. על פי התכנונים, במקום אמורים לשהות כ-200 תלמידים מקהילת "שובו בנים".

 

השארת תגובה