נתניה: ברגע האחרון נמנע חילול שבת בעיר

בעיריית נתניה תכננו לפתוח את הפלנטריום החדש בעיר גם בשבת, אלא שבעירייה לא חשבו לעדכן את הנציגים החרדים והדתיים בעיר והם התבשרו על כך ממודעה בעיתון • בסופו של דבר עיריית נתניה בחרה שלא להפעיל את המקום בשבת

הפלנתניה צילום: יח"ץ
הפלנתניה צילום: יח"ץ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ברגע האחרון: רק לפני מספר ימים השיקה עיריית נתניה את הפלנטריום – מרכז מדעי החלל ואסטרונומיה בעיר, וכבר עורר המרכז סערה, כאשר תוכנן לפתוח אותו בשבת הקרובה. בסופו של דבר התכנית ירדה מהפרק.

במודעה שפורסמה היום (חמישי) בעיתון מקומי בעיר, פרסמה העירייה את שעות הפתיחה של המקום בשבת, תוך ציון שלא תתאפשר מכירת כרטיסים במקום בשבת. בעקבות המודעה פנינו לנציגים חרדים בעיר, שסיפרו שלא היה ידוע להם כלל שהמקום אמור להיפתח בשבת.

נציג הבית היהודי בעיר, ד"ר ישראל שטבון, סיפר ל"כל הזמן", "אני עובד כקרדיולוג, רק כשסיימתי את העבודה שמעתי על המידע, פניתי לראשת העיר מריים פיירברג לברר את העניין. טענתי שלא יתכן שיפתחו את המקום בשבת ללא אישר הרב קלמן בר, רב העיר".

בדוברות עיריית נתניה מסרו ל'כל הזמן' שהעניין נשקל שנית והוחלט של לפתוח את המקום בשבת. "בשל העובדה שהפעלת שעון השבת פגעה בפעילות התקינה של מקרן הפלנטריום, ניסתה הנהלת המקום לאתר דרכים חלופיות להפעלתו ללא חילול שבת. לאחר שלא נמצאה דרך מתאימה להפעלתו ללא חילול השבת, החליטה הנהלת העיר להפעילו בכל ימות השבוע, למעט בזמן השבת.
בהתאם לכך יפעל הפלנטריום ביום שישי עד לשעה 15:00 ובמוצ״ש".

השארת תגובה