בשעה זו בביהמ"ש: מעצרו של הרב ברלנד יוארך?

בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד מתקיים בשעה הזו דיון בערר שהגישה המשטרה על החלטת שופט השלום להאריך את מעצרו של הרב ברלנד רק עד היום בשעה 16:00 • המשטרה דורשת להאריך שוב את המעצר ב-5 ימים נוספים • הדיון מתקיים בדלתיים סגורות ללא נוכחות הרב שעדיין מאושפז

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרשת הרב ברלנד: בשעה זו מתקיים בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, דיון בערר שהגישה המשטרה בדרישה להאריך את מעצרו של מנהיג קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד.

כזכור שופט בית משפט השלום דחה את בקשת המשטרה להארכת המעצר בשבוע, והאריך את מעצרו של הרב ברלנד ביומיים בלבד, כלומר עד היום בשעה 16:00. המשטרה הגישה ערר על ההחלטה לביהמ"ש המחוזי בדרישה להאריך את המעצר, וכעת מתקיים הדיון בערר.

הדיון בערר מתקיים בדלתיים סגורות וללא נכחותו של הרב ברלנד, שמאושפז מאז שלשום, אז התעלף במהלך הדיון, בבית החולים אסף הרופא. לדברי מקורביו מצבו טוב.

עורכת דינו של הרב רחל תורן מסרה כי "היא מצרה על כך שהפרקליטות מסרבת להשלים עם המציאות ולפיה אין כל עילה להמשך מעצרו של הרב מעבר למה שפסק שופט המעצרים, קרי עד היום בשעה 16:00. הרב נענש על מצבו הבריאותי וצר לנו שדבריו הברורים של שופט המעצרים באשר להעדר עילה למעצר נפלו על אוזניים ערלות. כולנו תקווה שהמחוזי יאשר את קביעת הערכאה הראשונה והרב ישוחרר היום ללא כל הגבלה".

השארת תגובה