בני ברק למען הילדים: הסייעות עבדו בחופשה

לראשונה אולצו מעל 100 סייעות עירוניות לעבוד שלוש שבועות מתוך חופשה שהיתה להן בעבר • ראש העיר: "הן מחויבות לעבוד על פי חוק, אני ראש עיר חברתי שפועל לטובת הקייטנות לילדי העיר"

גן ילדים
גן ילדים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מעל 100 סייעות מהגנים העירוניים אולצו לעבוד בעל כורחן במהלך חופשת הקיץ שהחלה, בעקבות דרישת בכירי העירייה וראש העיר הרב חנוך זייברט לפתוח קייטנות לילדים בגנים במחיר מסובסד של 75 שקלים בלבד. בתחילה הסייעות ניסו להתנגד לכך, אך ראש העיר לחץ אותן ואילץ אותן לעבוד בעל כורחן מהטענה כי הן מחויבות לעבוד על פי חוק.

במשך שנים רבות ועד לשנה זו, כל הגננות והסייעות יצאו לחופשה השנתית ב-1.7. החל מהשנה הן נדרשות לעבוד הסייעות עוד שלושה שבועות נוספים עד ל-21 לחודש, בעקבות הקייטנות העירוניות שנפתחו במחיר אפסי. כמו כן הסייעות אולצו לעבוד גם בחופשה הקודמת חופשת הפסח עד ליום בדיקת החמץ למרות שמדובר באימהות לילדים שהיו צריכות להתארגן לקראת חג פסח הן אולצו לעבוד על חשבון חופשתן.

לפי כללים שנקבעו בעבר על ידי הסכם עם ההסתדרות בשנת 1999 נקבע כי כל סייעת שעבדה עד לשנת 1999 לא מחויבת לעבוד בחופשה כלל, אבל אל שנכנסו משנת 1999 אולצו השנה בפעם הראשונה לעבוד בחופשת הקיץ דבר שאף ראש עיר לא ביקש ולא דרש לקיים מאז ועד היום.

עוד נודע כי ישנן סייעות שמקושרות לבכירים בעירייה שהתרגלו לא לעבוד 16 שנים והן אמרו "אנחנו לא עובדות בחופשה והבנו מדריכות אחרות שיעבדו במקומנו בשכר אפסי".

במהלך פגישה שהייתה בין נציגי הסייעות לראש העיר טען ראש העיר: "זכותי על פי חוק להעסיק בחופשת הקיץ כל סייעת שנכנסה לעבוד החל משנת 1999, אני ראש העיר של התושבים ואני מחויב להם ונותן להם שירות של קייטנות בחופש במחיר אפסי".

נציגי הסייעות טוענים כי אפשר להפעיל קייטנות ע"י מדריכות ונערות עם תשלום נוסף שייגבה בעוד כמה שקלים נוספים, חלק מההורים ששמעו את טענות הסייעות אמרו שזה דבר מבורך והם היו משלמים עוד כמה שקלים בכדי שהדבר לא ייפול על גבי הסייעות שמשכורתן החודשית גם ככה נמוך במשק.

עוד טוענות הסייעות כי הן שונות ממורות שעובדות בקייטנות בבתי הספר והן מתוגמלות ב-6000 שקלים נוספים למשכורתן.

תגובה אחת
  1. לא רק בבני ברק, אלא גם הסייעות של רשת הגנים עץ הדעת בי-ם ומודיעין עילית ובי"ש ואלעד.

השארת תגובה