אייכלר תקף: "הרפורמים כנופיית שנוררים שאינם מייצגים"

הבוקר התקיים דיון בוועדת הכנסת בשאלה היכן יתקיים הדיון על "הקפאת מתווה הכותל" ח"כים המזוהים עם הרפורמים דרשו כי הדיון יתקיים בוועדת התפוצות ח"כ אייכלר תקף אותם ואמר כי הרפורמים אינם מייצגים כלל את יהודי התפוצות וכינה אותם "כנופיית שנוררים"

חה"כ ישראל אייכלר. צילום: הכנסת
חה"כ ישראל אייכלר. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המלחמה ברפורמים: בעקבות התנגדותו הנחרצת של ח"כ ישראל אייכלר, הדיון בעניין "הקפאת מתווה הכותל", יתקיים בוועדת הפנים ולא בוועדת התפוצות.

הבוקר התקיים דיון בוועדת הכנסת, בשאלה היכן יתקיים הדיון, בנושא "הקפאת מתווה הכותל", שהעלו כמה ח"כים המזוהיים עם הרפורמים. אותם ח"כים דרשו כי הדיון יתקיים בוועדת התפוצות בנימוק כי ״יהדות התפוצות דורשת תיפלה מעורבת בכותל״.

ח״כ ישראל אייכלר הכחיש בתוקף את "ההשמצה נגד יהדות התפוצות. רבבות יהודי התפוצות באים לכותל מדי שנה בקדושה. נאמר פה שקר גדול נגד יהדות התפוצות. רובם מתעניינים בנושא ״מלחמת בכותל״ פחות מיהודי ארץ ישראל. מדובר בקבוצה קטנה שמטרתה להילחם נגד ההלכה והיהדות בכל החזיתות. אין להם שום עניין בכותל המערבי כמו שאין להם עניין במקוואות ואינם דואגים לחינוך החרדי.

"מדובר בכנופייה של כמה שנוררים שמקבלים כסף מכמה אילי הון השולטים בפדרציות בארה"ב למלחמת דת נגד היהדות הנאמנה. 99% מיהדות התפוצות טוב לה המצב בכותל המערבי כפי שהוא כבר כחמישים שנה. כשם שקרנות השנור של עמותות השמאל האחרות, אינן מייצגות את יהדות התפוצות, כך קרני השנור של ארגוני ההסתה נגד החרדים, אינם מייצגים את היהודים.

"על כל טקס בר מצוה מעורב בכותל, יש אלפי שמחות ותפילות שיהודי התפוצות עורכים בכותל המערבי כהלכה. מחללי הכותל אינם מייצגים את יהודי התפוצה ולא את אזרחי הארץ. הם מייצגים רק את קרנות האיחוד האירופי והספונסרים המתבוללים פושטי הרגל האידיאולוגית, שרידי ה״טמפלים״ הריקים באמריקה. לכן אין להעביר את הדיון לועדת התפוצות״ – אמר ח״כ  ישראל אייכלר.

לבסוף, כאמור, נתקבלה דרישתו והדיון יתקיים בוועדת הפנים.

השארת תגובה