משחק הכסאות: שינויי המשרדים והתפקידים בממשלה

ביום ראשון צפוי סבב תפקידים חדש בממשלה משרד הכלכלה יפורק, חלקו יעבור לכולנו וחלקו יאוחד חזרה עם משרד הרווחה אלקין יקבל את איכות הסביבה ובנט דורש את תיק ירושלים כל הפרטים על משחק הכסאות בשלחן הממשלה

ישיבת הממשלה. צילום: אלכס קולומויסקי
ישיבת הממשלה. צילום: אלכס קולומויסקי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משחק הכסאות: ביום ראשון צפוי לצאת לדרך סבב חלוקת התיקים המחודש בממשלה, משרדים יפורקו ויאוחדו ושרים ישתדרגו.

הסבב יחל בפירוק משרד הכלכלה, חלק הכלכלה יועבר למפלגת כולנו, ולתפקיד ימונה ככל הנראה השר יואב גלנט, שיודח ממשרד השיכון לטובת ח"כ אלי כהן, זאת בעקבות סכסוך עם יו"ר המפלגה משה כחלון.

החלק השני של המשרד, שיחזור לשמו המקורי משרד העבודה, יאוחד בחזרה עם משרד הרווחה, בראשותו של השר חיים כץ.

כזכור, משרד הכלכלה היה עד כה באחריות ראש הממשלה נתניהו, זאת לאחר התפטרות השר אריה דרעי, בעקבות סירובו לחתום על סעיף 52 ועקיפת הממונה על ההגבלים העסקיים בפרשת מתווה הגז.

בתמורה למשרד הכלכלה, כחלון יתן לליכוד את המשרד לאיכות הסביבה המחוזק בידו לאחר פרישת השר לשעבר אבי גבאי, ומי שיזכה במשרד הוא השר זאב אלקין, שוויתר על משרד הקליטה לסופה לנדבר מישראל ביתנו. אלקין מחזיק כעת בתיק ירושלים, והשר נפתלי בנט רוצה לקבל שוב את המשרד שהיה אצלו בקדנציה הקודמת.

במקביל, ישנם שרים רבים המעוניינים להשתדרג, כמו השרים ישראל כץ, גלעד ארדן ויובל שטייניץ שלוטשים עיניים לתיק החוץ, השר ללא תיק צחי הנגבי מעוניין לקבל משרד ביצועי, וגם סגן השר איוב קרא דורש להשתדרג לשר בעקבות הבטחות נתניהו, אך כעת נראה כי כל אלו יאלצו להמשיך ולהמתין.

השארת תגובה