מקלב: "אין לנו חלק ונחלה עימכם ולעולם לא נכיר בכם"

ועדת האתיקה של הכנסת דחתה את תלונת הרפורמים כי הח"כים החרדים יצאו בהפגנתיות מהועדה כשנציגם דיבר • מקלב: " גדולי ישראל הורו להיבדל מהם" • אשר: "היציאה תגובה טבעית להרגשת סלידה ושאט נפש ממלחמתו של אותו אדם וחבר מרעיו"

ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת

ועדת האתיקה של הכנסת דנה היום (שלישי) בתלונת הרפורמים נגד חברי הכנסת החרדיים, על כך שיצאו במפגיע בעת שנשאו דברים במהלך דיון שעסק בחוק המקוואות לפני כשבועים, הועדה דחתה את הקובלנה וטענה כי אין ביציאה הפרה אתית.

בקובלנה טען גלעד קריב, כי התנהגות חברי הכנסת שנטשו את אולם הדיונים מבלי לשמוע את דבריו הינה פוגענית ואינה ראויה ומנוגדת לכללי הדמוקרטיה, חברי הכנסת החרדים הגיבו לוועדת האתיקה כשהם מצהירים כי הינם פועלים על פיהם ובשליחותם של גדולי הדור.

חבר הכנסת הרב אורי מקלב (יהדות התורה) הסביר לועדת האתיקה את יציאתו מהדיון, "חשבון ארוך ונוקב ליהדות ולעם היהודי עם התנועות המשכילות והמתחדשות, התנועה שמערש הולדתה חרתה על דיגלה מלחמה בה' ובתורתו, וכל תכליתה והקמתה הייתה ועודנה לזרוע הרס, חורבן וקטל רוחני בעם היהודי ללא תקנה".

"לא לחינם" הוסיף ח"כ הרב מקלב, "הורו גדולי ישראל בכל הדורות להיבדל מהם ומהמונם, ולא להשתתף בשום צורה וקשר בכל ארגון שהם חברים בו, יובהר בנחרצות כי התנועה הרפורמית איננה עוד תנועה ביהדות או זרם נוסף ביהדות, אלא היא תנועה שניתקה עצמה מהיהדות היא מחרבת היהדות, נועצת סכין בליבה, ומנסה לאיים על קיומה".

לסיום אמר מקלב, "מציאותם הזרה והמנוכרת, המחריבה והכפרנית, דרשה וחייבה אותנו, חברי הכנסת, לתגובה חריגה וחד משמעית אשר תשלול את הלגיטימציה אותה מבקשים הם לקבל במצגי שווא ומדוחים, ויציאתם של חברי הכנסת מהדיון הינה אמירה נוקבת ובלתי מתפשרת, זעקת אמת מלב כואב אין לנו חלק ונחלה עימכם, ולעולם לא נכיר בכם".

חבר הכנסת יעקב אשר (יהדות התורה) הסביר לוועדת האתיקה את יציאתו מהדיון, "תגובה טבעית להרגשת סלידה ושאט נפש ממלחמתו של אותו אדם וחבר מרעיו, אשר נלחמים ומנסים להחדיר את דעותיהם בכל שכבות הציבור במיוחד באלה אשר אינם שומרי תורה ומצוות, ועוטפים את מרכולתם במילות דבש של חופש, שוויון, קידמה, וכד' וכל זאת כדי לנסות לטשטש את המסורת וההלכה היהודית הנהוגה מדור דור, וכאשר כשלו במלחמתם הרוחנית, הם מנסים את כל כוחם במלחמה בציבור שלם עד כדי פגיעה כלכלית באותו ציבור נרדף, כששמו של אותו איש חתום על מאות עתירות הממוקדות כנגד ציבור אחד, מלחמה אשר ניסתה לגרום להרעבת ילדים תינוקות של בית רבן שכל חטאם ש"נתפסו על דברי תורה", ברדיפה נגד תלמודי התורה, תקציבי הישיבות, בתקציבי הכוללים, בהבטחת הכנסה לאברכי הכוללים, ביודעם כי התורה ולומדיה הינם החומה הבצורה כנגד טשטוש המסורת היהודית".

בסוף תגובתו כינה אשר את הקובלנה. "ניסיון נוסף להשתמש בוועדה האתיקה לכלי שרת במלחמתם של הרפורמים בהלכה המסורה לנו מדורי דורות, תוך ניסיון מגונה ליצירת פרובוקציה לצורך הכפשתם של נציגי הציבור העושים מלאכתם נאמנה".

כאמור, דחתה ועדת האתיקה את בקובלנה, בכדי לא לפגוע באופן בלתי סביר בחופש הביטוי ובחופש הפעולה הפוליטי הלגיטימי של חברי הכנסת.

השארת תגובה